İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bin 365 zeytin fidanı diktiler…

Mustafa Kemal üniversitesi ıskenderun Meslek Yüksekokulu öğrencileri ağaç dikme bayramında ağaçsız bölgelere 1365 zeytin fidanı diktiler. 
 
 
Fidan dikim törenine Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ertuğrul Baltacıoğlu, ıskenderun Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Koç, Pirinçlik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ayşe Bahar Yılmaz, öğretim görevlileri ve çok sayıda öğrenci katıldılar.
 
 
 
“Yeşil bir gelecek için bir fidan da sen dik” sloganıyla ıskenderun Meslek Yüksekokulu çevresinde gerçekleştirilen dikim töreninde, çevreyi ağaçlandırma çalışmalarına katkıda bulunmak istediklerini ve bu vesileyle öğrencilerle böyle bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Rektör Canda “Mustafa Kemal üniversitesi son üç yılda çok yol aldı. Yeni Fakülteler, Yüksekokullar, Meslek Yüksekokulları açıldı.100’ e yakın yeni program açıldı. Bütün bunların yanı sıra sosyal etkinliklere de çok önem veriyoruz. öğrencilerin doğayı sevmesi ilkesinden yola çıkarak, topraklarını sevmesi ve daha iyi bir yurttaş olabilmesi için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Bu nedenle burada ağaç dikme bayramı gerçekleştiriyoruz. Ağaçsız bölgeleri ıskenderun Meslek Yüksekokulu öncülüğünde zeytin fidanları ile donatıyoruz. Bu ülkeyi, ağacı, doğayı ve insanları sevme eğitimidir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
 
 
öğrenciler Rektör Canda’ nın da katıldığı halayla, davul zurna eşliğinde oynadı lar ve zeytin fidanını diktiler.
Rektör Canda ilk zeytin fidanını Vali Temel Koçaklar ve Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz adına dikti.Fidan dikim töreninin ardından ıskenderun Meslek Yüksekokulu Kapalı Spor Salonunda öğrencilerin hazırlamış olduğu gruplar eşliğinde şarkılar söylendi ve folklor ekibi gösteri yaptı.
 
 
Gösterinin ardından ıskenderun Meslek Yüksekokulu Geleneksel El Sanatları Bölüm Başkanı Ar.Gör.Ayşegül Karakelle bölüm öğrencilerin hazırlamış olduğu batik boyama ile hazırlanan örtüyü, maraş işi tabloyu  ve dekoratif  aynayı Rektör Canda’ ya hediye etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir