İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bir gün herkes yaşlanacaktır…

Sosyal Hizmetler ıl Müdürü Mevlüt Aydın, bir ömrün büyük kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakları olduğunu söyledi. Aydın, Hatay Huzurevi’nde her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan “Yaşlılar Haftası” dolayısıyla düzenlediği toplantıda, yaşlılığın her insan için değişik mana ve önem ifade eden, hayatın çok özel bir dönemi olduğuna dikkati çekti. 
 
Yaşlıların dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürü ve değerleri yarınlara taşınmasını sağlayan en değerli varlıkların olduğunu belirten Aydın, şöyle konuştu: “Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir bu aynı zamanda toplumun bir minnet borcudur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kalmaları bir gerekliliktir. Bir ömrün büyük kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakları vardır. Ailelerinden ve çocuklarından bu hizmeti çeşitli nedenlerle alamayanlara bu hizmet imkânlar ölçüsünde devletimiz tarafından verilmekte olup ilimizde bu imkanı ıl Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz ve Huzurevi Müdürlüğümüz olarak sağlamaya çalışmaktayız.” Aydın, yaşlılara ve onların sorunlarına sahip çıkarak yaşam seviyelerini yükseltilmesi gerektiğini belirterek, “Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak devletimizin ve bizlerin öncelikli görevleri arasındadır. 
 
 
Unutmayın ki bir gün herkes yaşlanacaktır” diye konuştu Hatay Huzurevi Müdürlüğünün 170 kapasite ve 152 yaşlıya bakım ve rehabilitasyon hizmetini ekip çalışması anlayışı içerisinde sunduğunu kaydeden Aydın, “Büyük Atatürk’ün dediği gibi “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmağa hakkı yoktur” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir