İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bir zamanlar Antakya…

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet çinçin, yıllardır çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan Hatay’ın sahip olduğu kültürel, doğal ve turistik değerleriyle dünyanın sayılı kentleri arasında yer aldığını kaydetti.
 
çinçin, Hatay’ın Anavatana katılışının 70. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Meclis Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen ”Bir Zamanlar Antakya” konulu etkinlikte yaptığı konuşmada, Mustafa Kemal Atatürk’ün Hatay’ın ülke topraklarına katılması için büyük çaba verdiğini söyledi. ülke topraklarına 70 yıl önce katılan kentin tarihi ve kültürel değerlerini korumaya, yaşatmaya ve tanıtmaya yönelik her türlü projeye destek vermeye çalıştıklarını ifade eden çinçin, şöyle devam etti:
 
 ”Hatay, sahip olduğu kültürel, doğal ve turistik değerleriyle dünyanın sayılı kentleri arasında yer alıyor. Marka kent kapsamında yer alan Hatay’daki değerlerin hatırlanılması, canlandırıl-ması için çalışı-yoruz. Bu kapsamda, yurt içi ve dışında düzenlenen fuarlara katılarak kentimizin tanıtı-mına katkı sağlıyoruz.”
 
Konuşmaların ardından ”Bir Zamanlar Antakya” konulu slayt gösterisi sunuldu. Daha sonra, Hi-jazz grubu katılanlara kentin türkülerinin yer aldığı bir konser verdi. Etkinlikte Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına (EMıTT) katılanlara plaket verildi. Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Piyade Kıdemli Albay Recep Orhan Bakırcı, Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Kültür ve Turizm ıl Müdürü Nizamettin Duran, ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç’in katıldığı törende meyan köyü şerbeti ikram edildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir