İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BıRSıAD’ tan MKÜ’ ye Ziyaret…

Mustafa Kemal üniversitesi(MKü) Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda Birsiad(Birleşik Sanayici v ışadamları Derneği) Yönetim Kurulu üyelerini makamında kabul etti. Yeni dönemin yenilikler getirmesi temennisinde bulunan Birsiad üyeleri Rektör Canda’yı başarılı çalışmalarından dolayı  tebrik ederek bu başarılarının devamını diledi.

 

Ziyaret esnasında şu konulara yer verildi : “Ekonomilerde fikir oluşturucu araştırmacı yapısı ile üniversiteler ve uygulayıcı olarak işadamlarının dayanışması neticesinde çok verimli neticelerin elde edileceği muhakkaktır. Bu nedenle her platformda işadamları ve bilim adamları elele ve omuz omuza vererek ülke kalkınmasına yeniliklere ayak uydurabilmelidirler.

 

Bu da üniversite ve işadamları arasında ciddi diyaloglarla sağlanabilecektir.”Ayrıca Birsiad üyeleri AB projeleri ile ilgili zaman zaman iş dünyası üniversite birlikteliği gerekiyor. Bu konuya da projeler üzerinde mutabık kalındığı takdirde bütün üyelerinin hazır olduğunu, yeni açılan mobilyacılıkla ilgili bölümün ilimize farklı bir hava ve mobilyacılık anlayışı kazandıracağını düşündüklerini belirterek bu güzel bölümden dolayı da Rektör Canda’yı tebrik ederek Birsiad’ın vermeyi düşündüğü seminer, panel, toplantı vb. faaliyetlerde bütün eğitim kadrosu ile üniversitenin desteklerini beklediklerini ifade ettiler.Dernekleri hakkında kısa bir bilgi de veren Birsiad üyeleri şunları belirtti:

 

Derneğimiz;üyelerimizin bilgi birikimi ve deneyimlerini artırarak yüksek kalite ve standartta mal ve hizmet üretmelerini sağlamak amacıyla, yerli ve yabancı meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri, eğitim-öğretim kurumları ve üniversiteler ile doğrudan veya dolaylı olarak işbirliği ile çalışmalar yapmak. Girişimciliği teşvik etmek, işsizliği azaltmak, kalifiye insan gücü yetiştirmek ve üyelerimizin üretim, dış ticaret ve pazarlama kapasitelerini artırmak amacıyla; Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, Dünya Bankası başta olmak üzere uluslar arası kuruluşlarla; KOSGEB, ıGEME ve ışKUR gibi kurumlarla işbirliği içerisinde projeler yapmak .

 

üyelerimizin bilinçlendirilmesi amacıyla satış teknikleri, insan kaynakları yönetimi, yönetim ve organizasyon, KOSGEB Destekleri ve benzeri konularda eğitimler düzenlemek.  Dernek, eğitim ve öğretime katkı sağlamak amacıyla başarılı ve yoksul öğrencilere burs vermektir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir