İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BıRSıAD üyelerinden birlik…

Hatay BıRSıAD (Birleşik Sanayici ve ışadamları Derneği) üyelerini aileleri ile birlikte Büyük Antakya otelinde bir araya getirdi. Farklı ve güzel bir atmosferin yaşandığı kahvaltıda, dernek olarak gelinen noktanın heyecanı, üyeler aileleri ile birlikte yaşadılar.
 
 
BıRSıAD yöneticileri kahvaltıyı, üyelerinin gündelik hayatın yoğunluğundan uzaklaştırmak ve yeni üyelerin kaynaşması için düzenlediklerini söylediler. Toplantıda yapılan sunumlarda BıRSıAD’ ın bağlı bulunduğu konfederasyon TUSKON’ un (Türkiye Sanayici ve ışadamları Konfederasyonu) Türk ve dünya ekonomisine katkı adına yapmış olduğu programlar ve ticaret gezileri ile ikili görüşmelerin önemi üzerinde duruldu.
 
 
TUSKON’ un işadamlarımızın dış dünyaya açılmasında ciddi cesaretlendirme ve heyecan uyardığının ifade edildiği programda, geleceğe daha bir ümitle bakıldığı vurgulandı. BıRSıAD’ ın faaliyetlerinin ve Proje birimlerinin çalışmaları hakkında bilgilendirmenin de yapıldığı kahvaltılı programda bir konuşma yapan başkan Ali ışgören, sivil toplum kuruluşları ve bu kuruluşlarla birlikte hareket etmelerinin önemi üzerinde durarak; “Sivil toplum kuruluşlarının önemi bugün daha da artmış bulunmaktadır. Artık büyüyen dünya ve ekonomik arenada tek başınıza değil mutlaka ait olacağınız bir kuruluşla yola çıkmanız size artı avantajlar sağlayacak, kuruluşunuzun güvenirliliği otomatik olarak karşıdaki kişi kurum ve kuruluşların bakışlarını da olumlu yönde etkileyecektir.” şeklinde konuştu.
 
 
BıRSıAD başkanı ışgören konuşmasını şöyle sürdürdü; “Sivil toplum kuruluşu olarak konfederasyonumuz TUSKON, federasyonumuz GüNSıAF ve Hatay’ımızda BıRSıAD haklı bir güvene sahip olmuşlardır. Artık TUSKON adını söylediğinizde dünyanın her tarafında iş yapabilir hale gelinmeye başlanmış bulunmaktadır. Biz de bu güveni devam ettirme azmiyle yolumuza devam etmekteyiz.” Süreç içerisinde yapacakları faaliyetlere, seminer ve toplantılara üyelerinin hep üst seviyede katılımlarını beklediklerini de ifade eden BıRSıAD yönetim kurulu başkanı Ali ışgören, programın düzenlenmesinde emeği geçen yönetim kurulu ve katılarak ilgi gösteren üyelere teşekkür etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir