İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Biz sorun çözmek için geldik

Antakya Ziraat Odası Başkanlığı’na seçilen Abdulhay Denizli dün Antakya ılçe Seçim Kurulu’na giderek mazbatasını aldı.
Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte ılçe Seçim Kurulu’na giden Denizli, Antakya Ziraat Odası Başkanlığı’na seçilmiş olmasından dolayı mutlu ve gururlu olduğunu belirterek, “Ben ve arkadaşlarım almış olduğumuz görevi en iyi şekilde yerine getirmek için çaba içerisinde olacağız. Bu bir bayrak yarışıdır, aldığımız bayrağı çok daha yukarılara çıkarabilirsek ne mutlu bizlere.” diye konuştu.
Antakya Ziraat Odası Başkanı daha sonra ılçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alarak görevine resmen başladı.
GöREVı ESKı BAşKAN CıVELEK’TEN ALDI
Mazbatasını Seçim Kurulu’ndan aldıktan sonra odaya giderek görevi eski Başkan Celal Civelek’ten alan Abdulhay Denizli, burada yaptığı ilk açıklamasında herkese eşit hizmet vereceklerini söyledi.
Antakya Ziraat Odası’nın 22 bin üyesi olmasına rağmen sadece kongrede 130 delegenin oy kullanmasına anlam veremediğini kaydeden Abdulhay Denizli, ’22 bin üye, 130 delege, enteresan bir durum. Bir önceki yönetim kurulu, çiftçilik belgesi almak için 1 dönüm olan çiftçi alma belgesini 15 dönüme çıkarmış, bu yanlış bir uygulama. Biz bunu kanunun en alt öngördüğü rakama çekeceğiz’ vaadinde bulundu.
Bunu aşağıya çekmekle, çiftçilerin hem Tarım sigortasından yararlanacaklarını, hem de Devletin Bağ-Kur primi alacağını kaydeden Başkan Denizli, ‘Bunu kesinlikle çözeceğiz’ taahhüdünde bulundu.
ıNSANLARIMIZA BıLGı VERıLECEK
Abdulhay Denizli, daha önceleri Ziraat Odasına gelen vatandaşa, ‘Bizde imzanız yok’ denilerek, kaderine bırakıldığına dikkat çekerek, ‘ Peki bu insanımız ne yapacak, kimse bir şey söylenmediği için oda önünde dolanır dururdu. şimdi vatandaş gelmesi halinde, bir danışman görevlendireceğiz. Bu vatandaş nereye gidecek, Tarım Müdürlüğüne mi, Tapuya mı, nereye gidecek, Hangi belgeleri bulundurması gerekecek, hepsi kendisine ayrıntılarıyla anlatılacak. Kesinlikle ayrım olmayacak, herkes eşit hizmet görecek’ dedi.
MUHTARLAR KUYRUKTA BEKLETıLıYORDU!
Abdulhay Denizli, daha önceleri Ziraat Odasına işleri için giden Köy Muhtarlarının sıraya bekletildiğinin altını çizerken, ‘Seçilmiş bir köy muhtarı, sıraya mı sokulur? Muhtar arkadaşlarım kesinlikle burada beklemeyecekler, işleri hemen çözülecek. çünkü bu muhtarların burada bekletilmeleri demek, köylerine gidecek hizmeti engellemek demektir’ ifadesinde bulundu.
şıKAYET KUTUSU KOYACAğIZ
Antakya Ziraat Odası yeni Başkanı Abdulhay Denizli, odanın giriş kapısında personelle ilgili şikayet kutusu koyacaklarını da vaadleri arasında yer verdi.
Her ay şikayet kutusunu açıp, hangi personelin vatandaş nasıl davrandığının sorgulanacağını ifade eden Başkan Denizli, ‘Hangi personel hakkında şikayet varsa çağırıp sorgulayacağız. Son bir kez hareketlerine dikkat etmesini isteyeceğiz. Eğer yanlış yapmakta ısrar ederse, kesinlikle işine son vereceğiz. Buraya gelecek her insan sorunu çözülerek gidecek. Biz sorun çözmek için geldik, sorun yaratmak için değil. Buna söz veriyorum’ açıklamasında bulundu

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir