İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bize Yakışmayan Manzaralar…

Kışlasaray mahallesi 2. Değirmen sokak çöp yığınlarıyla mücadele ediyor. çağdışı manzaralara sahne olan sokak pislikten geçilmiyor.
 
çöp konteynırları yerine eski, boyasız hatta bazıları çürük olan varillerin kullanıldığı sokak, üvey evlat muamelesi görüyor. çöp varillerinin civarında dökülmüş kış mevsiminden kalma soba külleri küçük tepeler halinde duruyor.
 
çevre sakinleri ise bu durumdan oldukça muzdarip. Antakya’nın en modern caddeleri arasında yer alan Harbiye caddesine bağlanan sokağın bu manzaralara sahip olmasını içine sindiremeyen vatandaşlar, belediye yetkili birimlerinin duruma müdahale etmesini bekliyor.
 
çöP KONTEYNIRI YERıNE VARıL
 
Artık hiçbir yerleşim biriminde kullanılmayan çöp varillerinin konteynır görevi gördüğü sokağa hangi saatte girerseniz girin çöp manzaralarıyla karşılaşıyorsunuz. Mahalle muhtarlığının da konuya ilişkin duyarsız kaldığını anlatan çevre sakinleri, “çöp poşetlerini belediyenin verdiği saatlerden sonra çıkaranlar da olabilir. Ancak bu bizim suçumuz değil. Yetkili birimler uyaran açıklamalar yaparak ve cezai işlem uygulayarak bunların önüne geçmelidir” dediler. Belediye yetkili birimlerinin konuya ilişkin duyarlı yaklaşımlarını beklediklerini söyleyen sokak sakinleri, “Artık evlerimizde oturamıyoruz. Bu soruna çare bulunmasını istiyoruz” dediler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir