İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bölgenin Kalkınması ıçin Çalışıyoruz…

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOğAKA)’nın birinci kuruluş yılı faaliyetleri Savon Otel’de gerçekleşen tanıtım toplantısı ile basın mensuplarına anlatıldı.
 
 
Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in seçim bölgesi Hatay’da bulunması nedeniyle Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in katılamadığı toplantıda konuşma yapan Doğu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti, Ajansın 25 Temmuz 2009 tarihinde kurulduğunu, Genel Sekreter atamasının Aralık ayı içerisinde yapıldığını ve personel alımının da 2010 yılı Nisan ayı içerisinde tamamlandığını belirtti.
 
 
Görevlerine başlar başlamaz hummalı bir çalışma içerisine giren DOğAKA personelinin 4 ay gibi kısa bir süre içerisinde hem teknik destek ve doğrudan faaliyet desteği programlarını başlattığını hem de bölge planı çalışmalarını tamamlama aşamasına getirdiğini ifade etti.Genel Sekreter Serdengeçti, ajansın faaliyetlerine başladığı ilk günden bugüne kadar geçen sürede hem bölgeyi tanıdıklarını hem de bölgedeki paydaşlarla iyi ilişkiler kurarak ve onların da görüşlerini alarak bölgenin kalkınması için çalıştıklarını belirtti.
 
 
Serdengeçti, bu çalışmalar kapsamında 02–04 Mayıs 2010 tarihinde Hatay’da gerçekleştirilen DOğAKA Kalkınma Kurulu toplantısının TR63 Hatay, K. Maraş ve Osmaniye bölgesindeki aktörleri bir araya getiren önemli bir mecra olduğunu, burada alınan kararlar ve yürütülen çalışmalar sonucunda bölge ile ilgili tespitler yapılarak izlenmesi gereken yol ve yöntemlerin belirlendiği kaydetti.
 
Toplantıda ayrıca DOğAKA’nın tanıtım filmi gösterime sunuldu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir