İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Boşluğu Ergin Doldurmaya Çalışıyor…

Saadet Partisi Belediye Başkan AdayıNecmettin çalışkan, Milletvekili Ergin’in sağlığından endişe ettiğini söyledi.
 
Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Necmettin çalışkan, AKP Antakya Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş’ın yetersiz olması nedeniyle boşluğu milletvekili Sadullah Ergin’in doldurmaya çalıştığının altını çizerek; “Buradan sayın Ergin’e sesleniyorum : Sayın Ergin sağlığına iyi bak, yazık olur sana” açıklamasında bulundu. Milletvekillerinin tarafsız olması gerektiğini, herkesin hizmetlerinde olduklarını belirten Saadet adayı Necmettin çalışkan, AKP adayı Lütfü Savaş yetersiz olduğu için boşluğunu doldurmağa çalıştığını belirttiği Milletvekili Sadullah Ergin’le ilgili şunları söyledi:
 
“Milletvekili tarafsızdır herkesin hizmetinde olmalıdır. Sayın Ergin partiler üstü konuma bürünmelidir. Eskiden AK Parti Hatay’dan Sadullah Ergin’i Bakan yapsın diye halk destek veriyordu. Ama bu tavırla bunlar biter. Taş yerinde ağırdır. Dost acı söyler, biz ne böyle ne düşman tarafından nede etrafında dolanan şakşakçı tayfadan değiliz. Sağlığını bozmasından endişeliyim. Seçimi bu kadar kafasına takmasın. Saygın insan olarak her halde kendini bir seçim için feda etmekten çok daha iyidir. Merak etmeyin her şey olacağına varır sonra Saadet’in seçimi kazanması ayıp değil, AKP için de bir kazanç sayılır. Hiçbir şey dünyanın sonu değildir”.
 
Savaş, kimsenin gölgesinde siyaset yapma Saadet adayı Necmettin çalışkan açıklamasında AKP adayı Lütfü Savaş’a da göndermede bulunarak; “Sayın Savaş kimsenin gölgesi altında siyaset olmaz. Anlaşılan henüz bu işe adapte olamadın. Başkasına dayanarak değil vesayet altında görüntü vermek bir Belediye Başkan adayına yakışmaz. Kendin ortaya çıkmalısın” dedi.
 
şentürk ve Alpagot’a :“Hangi hizmetiniz var?” SP adayı Necmettin çalışkan, açıklamalarında CHP adayı ıris şentürk ile MHP adayı Mahmut Alapgot’a da göndermede bulundu. şentürk ve Alpagot’a; ”Hangi hizmetiniz var da tekrar hangi yüzle bu göreve talip oluyorsunuz?” diye soran Saadet adayı Necmettin çalışkan, şöyle devam etti: Halkımız posterlere değil projelere oy verecektir. Rakamlar yalan söylemez, yalancılar rakam söyler diye biz de diyoruz ki “Projeler yalan söylemez ama adaylar proje söyler.
 
Onun için proje söylemekle kolay, ınternetten resimlerini indirip bunları yapacağım dersin, başka adayların projelerini konuşun, bunları yapacağım dersin. Bu kolay iş ama iş yapmakta, şairin dediği gibi Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz bu nedenle öyle zannediyorum ki seçmen oy verirken adayların şahsiyetine kadrosuna geçmişine yaptıklarına partisinin yaptıklarına bakacak öyle karar verecektir. Ve inanıyorum ki Antakya bu defa sağı solu gerginliği değil, hizmeti Saadeti seçecektir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir