İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bu bir ekip işidir…

Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, esnaf ve sanatkarların çocuklarının eğitimine katkı sağlamak amacıyla burs vereceklerini belirterek, “ıhtiyaç sahiplerine, ilköğretimden, üniversiteye kadar destek olmayı düşünüyoruz” dedi. Teksöz, Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde (AGC) düzenlediği toplantıda, 5 Mayıs’ta yapılacak olağan genel kurulda oda başkanlarının isteği üzerine ve hizmetlerine devam etmek amacıyla yeniden aday olacağını söyledi.
Görev süresi boyunca esnafın yanında olmaya çalıştığını ve sorunların çözümü için çaba harcadıklarını belirten Teksöz, şöyle konuştu: “En büyük çalışmamız ise önümüzdeki dönemden başlayarak, maddi sıkıntı içerisinde olan esnaf ve sanatkarlarımızın çocuklarının eğitimine katkı sağlamak amacıyla burs vereceğiz. ıhtiyaç sahiplerine ilköğretimden, üniversiteye kadar destek olmayı düşünüyoruz. çalışmamız sadece üniversite öğrencilerine kapsamıyor. Olaya sadece üniversite öğrencisi olarak bakmayarak, geniş kapsamlı tutuyoruz.” Teksöz, KOSGEB aracılığıyla esnafa faizsiz 250 bin TL faizsiz makine kredisi imkanı tanındığını ifade ederek, ayrıca müşteri çek ve senet karşılığı da yine aynı şekilde faizsiz 250 bin TL’lik kredinin Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile KOSGEB tarafından sağlandığını ifade etti. Gıda sektörü için de önemli bir çalışmaya imza attıklarına dikkati çeken Teksöz, “Yapmış oldukları girişimler sonucunda, tatlıcı, imalatçı, peynirci esnafının her ay gıda mühendisleri tarafından denetlenerek ücret ödüyorlardı. Bu da küçük esnafımızı zor durumda bırakıyordu.
 
Gerekli çalışma yapıldı, küçük esnafımız böyle bir çalışmadan men edildi. Sadece büyük firmalar için bu uygulama geçerli olacak” dedi. Teksöz, ayrıca, ıstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği ile kardeş oda olduklarını ve bunun Türkiye’de bir ilk olduğunu dile getirerek, her iki odanın bu anlaşmasının inanç turizmine ve marka kente önemli avantajlar sağlayacağını belirtti. Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda’dan talep ettikleri meslek okulu yazısına yanıt geldiğini kaydeden Teksöz, “Rektörümüze teşekkür ediyoruz, gelecek yıl ayakkabıcılık, mobilyacılık ve tekstil dallarında eğitim verileceğinin sözünü vermiştir” diye konuştu. Teksöz, konuşmasının sonunda 5 Mayıs’ta yapılacak genel kurula 70 oda başkanının isteği üzerine yeniden aday olacağını kaydederek, “Hizmetlerimizi yaparken, ‘ben yok, biz var.’ Bu bir ekip işidir. Ben tek başıma bir şey yapamam. Oda başkanlarımla birlikte varım” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir