İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bu kent sahipsiz değil…

DSP’li Belediye Başkanlarının ziyaretinde konuşan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz Antakya şehir girişinde mutlaka yeni düzenlemelere gideceklerini söyledi. Kasaba girişlerinin bile daha ciddi bir düzen içinde bulunduğunu anlatan Lekesiz, bu konuda çevre belde belediyelerine düşen görevlere de dikkat çekti.
 
şehir girişinin Serinyol Belediyesini yakından ilgilendirdiğinin altını çizen Vali Lekesiz, Belediyelerin ortak çalışmalara destek vermesi gerektiğini anlattı. Ziyarette hazır bulunan DSP ıl Başkanı Adnan Günal’ın “Efendim Belediyeler borçlu. Fazla bir iş yapamıyor” yorumunu değerlendiren Vali Lekesiz, “Herkes borçlu. Bu mantıkla iş yapamayız. ıl özel ıdaresi de borçlu. Bakın ben size sadece siz yapın demiyorum. Hep birlikte yapalım diyorum” dedi.
SUçLANAN ANTAKYA HALKI OLUYOR
Konuya ilişkin açıklamasını sürdüren Vali Lekesiz, Antakya’ya giriş yapan yerli ve yabancı turistlerin eleştiri konusu yaptıkları şehir girişi ile ilgili proje çalışmalarının sürdüğünü ve projenin olgunlaşması ile birlikte bunun ilgili belediyelerle paylaşılacağını söyledi. Konunun önemine dikkat çekmeye devam eden Lekesiz, “Yerli ve yabancı konuklar şehir girişini bu halde görünce sadece Valiyi veya Belediye Başkanını değil, Antakya halkını topyekûn suçluyorlar.
 
Bu kent sahipsiz mi diyorlar. Halk görmüyor mu? şeklinde eleştiri getiriyorlar. öyleyse bu kent hepimizin sorumluluğundadır ve herkes üstüne düşeni yapmalıdır” dedi. “Bir yandan marka kent diyeceğiz öte yandan bu tür sorunları görmezden geleceğiz. Bu olmaz” şeklinde sözlerini sürdüren Vali Lekesiz, bu konudaki çalışmaların hızlandırılacağı sinyalini verdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir