İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bu Müdürü ıstemiyoruz…

1987 yılında kurulan ve o tarihten buyana eğitim- öğretim veren Harbiye Selahiddin Güzel ılköğretim Okulu’nda okuyan öğrenci velileri dün okul önünde bir araya gelerek okul müdürü Nevin Curi’yi protesto ettiler.
 
 
 
Selahiddin Güzel ılköğretim Okulu Müdürü Nevin Curi’nin keyfi uygulamalar yaptığını ve çoğu günler okula dahi gelmediğini söyleyen veliler adına bir konuşma yapan Halisli Mahalle Muhtarı ıbrahim öztürk şunları söyledi; “Okulumuz şu anda birçok sebepten dolayı karışmış ve kendi kaderine terk edilmiş bir haldedir. Bu da, okulun üst düzeydeki yöneticilerin iyi yönetici olmadıklarını göstermektedir.
 
 
 
OKULDAN TOPLANAN PARALAR NEREYE HARCANIYOR?
Okulumuzda yüksek oranda para toplanmaktadır. Ancak bu paraların nerelere harcandığını hiç kimse bilmiyor. Ayrıca okulumuzun başarılı öğretmenleri, Okul Müdürü Nevin Curi tarafından veli ve öğrencilerin gözleri önünde azarlanmakta ve hatta hakarete uğramaktadırlar.Bu davranış sonucunda velilerin öğretmenlere karşı güvenleri de sarsılmıştır. öğretmenleri azarlayan ve hakaret eden Müdürü Curi sayesinde öğrenciler de şımarmıştır. Hatta öğrenciler okula çeşitli kesici aletlerle gelmeye başlamışlardır. Bu koşullar altında öğretmenler nasıl ders vereceklerdir?
 
 
 
Okul Müdürü Nevin Curi, fakir, yoksul ve özürlü velileri de azarlamakta ve alaycı gözle bakmaktadır. Yönetmeliğe göre; öğrenci velileri hiçbir suretle bağış yapmaya zorlanamaz. Ancak fakir ve özürlü öğrencilere, velilere ve çocuklarına sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfından çıkan yardımı da vermemektedir.
 
 
 
Tüm bunlar yetmiyormuş gibi okul müdiresinin eşi de sürekli okula gelmektedir ve olur olmaz yerlerde gezmektedir.”dedi.
 
 
MüDüRüN ODASI BıR SINIF BüYüKLüğüNDE AMA ANASINIFI öğRENCıLERı KüçüçüK BıR SINIFTA EğıTıM GöRüYOR
Okul içinde yaşanan olayları dile getiren ve yetkilileri göreve davet eden Halisli Mahalle Muhtarı ıbrahim öztürk, önemli bir konuya daha değinerek, Anasınıfı öğrencilerinin yaşadıkları sorunları da dile getirdi.
 
 
 
Anasınıfı öğrencilerinin çok küçük bir odada olduklarını ve bundan da rahatsızlık duyduklarını ifade eden öztürk, “Okul Müdürü Nevin Curi’nin odası bir sınıf büyüklüğündedir. çocukları hiçbir şekilde düşünmemektedir. Ama bizler çocuklarımızın geleceklerini düşünmek zorundayız. Bir okul müdürü öğretmenleri, velileri, öğrencileri ve muhtarı azarlayıp okuldan kovuyorsa, bu okulda sağlıklı bir eğitimin yapıldığı da söylenemez.
 
 
YETKıLıLER GEREğıNı YAPMAZSA çOCUKLARIMIZI OKULA GöNDERMEYECEğıZ
 
Yetkililer gereğini yapmadığı müddetçe, veliler de çocuklarını okula göndermeyeceklerdir. Bu olaylar en çok okulumuzu yaptıran ve şuanda 80 yaşında olan saygıdeğer Hayırsever ve işadamı Selahiddin Güzel’i de derinden üzmüştür.
 Milli Eğitim Müdürlüğünün Okul Müdürü Nevin Curi hakkında yapılan şikayetleri değerlendireceğine inanıyoruz.” diye konuştu.
 
 
MüDüR ıSTıKLAL MARşI TöRENıNE DAHı KATILMIYOR
 
Veliler ise yaptıkları açıklamada birbirinden ciddi sorunlara değindiler ve Okul Müdürü Nevin Curi’nin ıstiklal Marşı’na bile katılmadığını iddia ettiler.Curi’nin öğretmenler, öğrenciler ve veliler arasında ayırım yaptığını da söyleyen veliler; “Bu sorunlar nedeniyle okulumuzda eğitim seviyesi daha da düşmüştür. öğretmenlerimizden memnunuz, ancak Okul Müdiresi Nevin Curi’nin okulumuzdan uzaklaştırılmasını istiyoruz. Bizlerden bağış toplanıyor ve bu bağışlar okul müdürü tarafından bir spor kulübüne bağışlanıyor.
 
 
Ayrıca görüşmek için okula geldiğimizde okul müdürü Nevin Curi’yi yerinde de bulamıyoruz, haftada 3-4 gün okula gelmiyor. Ne yaptığını veya ne yapmak istediğini bizler de bilmiyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında bile yoktu. Törene katılmadı. Geçtiğimiz Pazar düzenlenen okul aile birliği toplantısına da katılmayarak sorumsuz bir müdür olduğunu ispatlamıştır.” dediler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir