İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bu Yıl ıçinde Bitecek

Antakya Belediye Başkanı Savaş, “Bünyesinde otopark, yürüyen merdiven, eşya depo alanı, satış reyonları, çok amaçlı salon, asansör ve kafeterya gibi her türlü sosyal donatının bulunduğu Antakya Semt Pazarı Kompleksi’ni bu yıl içinde tamamlayarak hemşerilerimizin hizmetine sunacağız.”
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Hataylılara ve Hatay esnafına yakışır modern bir tesisi hizmete sunacak olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadıklarını dile getiren Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş bir açıklama yaparak, Bünyesinde otopark, yürüyen merdiven, eşya depo alanı, satış reyonları, çok amaçlı salon, asansör ve kafeterya gibi her türlü sosyal donatının bulunduğu Antakya Semt Pazarı Kompleksi’ni bu yıl içinde tamamlayarak hizmete sunacaklarını söyledi.
 
 
 
Antakya Belediyesi, geçtiğimiz yıl mevcut stadyum semt pazarını yıkarak yerine modern bir semt pazarı kompleksinin yapımını başlatmıştı. Antakya Semt Pazarı Kompleksi’nde şu günlerde inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Proje dâhilinde çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler çevre güvenliğini alarak çalışmalarda büyük ilerlemeler kaydetti. Yıllar önce yapılan ve kent yaşayanlarına daha önce uygun olmayan koşullarda pazar yeri olarak hizmet veren stadyum semt pazarı, yeni yapılan modern proje ile kent insanının hizmetine sunulmuş olacak.
 
 
 
Geçtiğimiz yıl Mart ayında görkemli bir törenle temeli atılan ve 17 bin 214 m² alan üzerine inşa edilen Antakya Semt Pazarı Kompleksi, zemin altında bulunan 150 araç kapasiteli çok katkı otoparka sahip olacak. 400 metre stand boyu, 7 adet asansör, 2 adet yürüyen merdiven, esnafın malzemelerini ve ürünlerini koyabileceği 300 m² eşya depo alanı, 780 m² kapalı davet salonu, 590 m² açık teras ve kafeterya salonu bulunan modern tesis Antakyalıların hizmetine sunulacak. çok amaçlı planlanan tesiste alışveriş günleri haricindeki zamanlarda hanımlar özellikle el sanatları ürünlerini de satışa sunabilecekler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir