İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Büyük Bir Meydana ıhtiyaç Var

Hatay Mimarlar Odası Başkanı Coşkun; “Antakya’da düzenlenen törenlere ev sahipliği yapabilecek ve insanların sosyal toplanma alanı olabilecek bir meydana ihtiyaç var”
 
 
 
H.Bozok
 
 
 
1-7 Ekim Mimarlık Haftası kapsamında “Meydanlar” konulu fotoğraf sergisi açılarak sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
 
 
 
Mimarlık Haftası etkinlikleri kapsamında “Meydanlar” konulu fotoğraf sergisinin açılışı, Vali Yardımcısı Volkan Yüksel, Hatay Mimarlar Odası Başkanı Yaşar Coşkun, mimarlar odası üyeleri ve vatandaşların da katılımıyla gerçekleştirildi.
 
 
 
161 sanatçının çektiği 803 fotoğraf arasında yapılan elemeler sonrası seçilen 41 fotoğrafın beğeniye sunulduğu sergi, vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı.
 
 
 
Açılışta kısa bir konuşma yapan Hatay Mimarlar Odası Başkanı Coşkun, sergideki eserlerde Meydanların konu alındığını ifade ederek, Antakya’nın da bir meydana ihtiyacı olduğuna dikkat çekti.
 
 
 
Kentte düzenlenen törenlere ev sahipliği yapabilecek ve insanların sosyal toplanma alanı olabilecek bir meydanın eksik olduğunu belirten Coşkun, Vali ürgen alanıyla stadyumunyer aldığı bölgenin bir meydan haline getirilebileceğini ifade ederek, burada oluşturulacak bir meydan için fikir çalışması yapılmasını çok önemsediklerini söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir