İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ÇALIşKAN: Çelikleştik geliyoruz…

Saadet Partisi Kongre Tertip heyeti üyesi seçilen Hatay ıl Başkanı Necmettin çALIşKAN “Milli Görüş camiası bu kongremizde kuşandığı şuur ve heyecan dolu çelik iradesiyle 2011 seçimlerine de iktidara yürüdüğünü en yüksek sesle haykıracaktır. 17 Ekim Pazar günü yapılacak olan kongre sadece Olağanüstü Büyük Kongre olmayacaktır. 17 Ekim 2010 tarihi aynı zamanda seçim çalışmalarımız için de besmele çektiğimiz tarih olacaktır Bu güne kadarki en ihtişamlı kongreyi yapacağımızı düşünüyorum. Yurdun dört bir yanından çok sayıda Milli Görüşçünün katılımını bekliyoruz. Saadet Partisi tekrar eski ihtişamlı günlerine,  aynı heyecanla  çalışmalarına kaldığı yerden devam edecektir.
 
Birileri  Saadette istifalar olduğunu, çöküşlerin yaşanacağını kasıtlı bir şekilde yandaş basınına empoze edip duruyor. ıki yıldır Saadet Partisine zerre kadar yer vermeyenler, bu süreçte aç canavarlar gibi sevinçle bu gelişmeleri izliyor, tetikliyor, alkışlıyor, bundan ibret almak gerek. Ama onlar en güzel cevabı Allahın izniyle 17 Ekim’de gerçekleştireceğimiz Büyük Kongrede alacaklar, herkes o gün  görecek.” Dedi.
 
Necmettin çalışkan, partilerinde yaşanan tartışmanın kamuoyunda bilinenin aksine, bir eksen tartışması olduğunu yinelediği açıklamasına şöyle devam etti “Saadet Partisi Milli Görüş söylemini devam ettirektir. Dava ve ideal peşindeyiz, bu yoldan vazgeçmeyeceğiz. Bu ülkede Milli Görüşçü söylemlere ihtiyaç var. Bu ses varlığını ilelebet sürdürmeli.Ancak  “Tayyip treni kaçtı, bari Numan treni kaçmasın” düşüncesinde olanlar ayrılabilir. ilk etapta iyi niyetle gitseler bile zamanla ciddi bir ayrışım yaşanacaktır. Tek sermayeleri Erbakan düşmanlığı, başka da konuşacakları bir şey yok. 
 
Ak Parti kuruluşunda da aynı şeyleri yaşadık. ıyi niyetlerle gidenler değişime uğradı. ıdeali davası olanlar rüzgârlara kapılmaz. Küçük hesap peşinde koşanlar, rüzgâra göre yön değiştirenler ancak zor zamanda gemiyi terk eder. ıki yıldır Saadet Partisine zerre kadar yer vermeyenler, bu süreçte aç canavarlar gibi sevinçle bu gelişmeleri izliyor, tetikliyor, alkışlıyor, bundan ibret almak gerek. Pek çok yerde de münferit veya bir kaç kişiyle ayrılanlar için bir ilin tamamı istifa etmiş gibi gösteriliyor. Gerçeğin ne olduğunu kongrede görecekler. Bu ülkenin bin yıllık geçmişini, tarihini, kültürünü, öz benliğini temsil eden bir gönül mücadelesi olan Saadet Partisi tekrar eski ihtişamlı günlerine dönecek ve  aynı heyecanla  çalışmalarına kaldığı yerden devam edecektir.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir