İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çalışkan’a ıhracat Ödülü

Akdeniz ıhracatçılar Birliği (AKıB) tarafından düzenlenen ‘ıhracat Rekortmenleri ödül Töreni’nde, Beyza Piliç’e yılın en iyi 2. ihracatçısı ödülü verildi. 
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Ekonomi Bakanı Zafer çağlayan’ın da katıldığı törende, Beyza Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin çalışkan, ödülünü Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun elinden aldı. 
 
 
 
Mersin Akdeniz ıhracatçılar Birliği Salonu’ndaki törene, Ekonomi Bakanı Zafer çağlayan, Türkiye ıhracatçılar Meclisi (TıM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, AKıB Başkanı Adnan Ersoy Ulubaş, milletvekilleri, protokol üyeleri ve ihracatçılar katıldı. 
 
 
 
2011 yılında kendi dallarında en fazla ihracat yapan firmalara plaket verilen törende, üçüncülere ödüllerini TıM Başkanı Büyükekşi, ikincilere Mersin Valisi Güzeloğlu, birincilere Ekonomi Bakanı Zafer çağlayan verdi.  Su ürünleri ve hayvancılık meslek komitesinde, tavuk, yumurta ve bağlı ürünler ihraç eden ikinci firma olarak Beyza Piliç ödüle layık görüldü. 
 
 
 
Bakan çağlayan, ödül töreninde yaptığı konuşmada, ihracatçının istihdama, cari açığa ve milli gelire katkı sağladığını belirterek, ödül alan ve almayan tüm ihracatçılara teşekkür etti. çağlayan, daha sonra ihracatçılarla fotoğraf çektirdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir