İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çalışmalar hızla devam…

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş; belediye park girişi için planlanan modernizasyon projesinin uygulamasının 02 Kasım 2009 itibariyle başladığını belirtti. Başkan Savaş vatandaşların sık uğrak yerlerinden biri olan Antakya Belediye parkının daha çağdaş ve kent insanımıza yakışır hale dönüştürülmesi amacıyla çalışmaların hızla devam ettiğini ve projenin iki ayda tamamlanacağını belirtti.
Belediye Başkanı Savaş konuyla ilgili şunları belirtti:“özellikle yaz aylarında kent insanımızın en sık uğrak mekânlarından biri olan Belediye Parkının giriş bölümü, hazırlanan yeni bir projeyle modernize ediliyor. Belediye parkında yapılacak yeni düzenleme, aynı zamanda Tabiat ve Kültür Varlığı Vasfı bulunan belediye parkında yapılacak olması münasebetiyle proje Adana Kültür ve Tabiat Varlılarını Koruma Kurulu tarafından da onaylandı. Hazırlanan yeni projede parkın ön kısmına iki ayrı yerden girişi bulunan kapı(tak) yapılacak. Parkın giriş bölümünde yapılacak peyzaj düzenlemesinde doğal taş parke, vakumlu beton traverten, andezit kaplama gibi doğayla bütünleşen, çevre dokusuna uygun malzemeler kullanılacak.
 
Ayrıca Yeşiltepe Gazinosu’nun arka kısmına düşen yürüyüş yolu güzergâhı boyunca özellikle yabancı ve yerli turistlere yönelik içinde ipek, defne sabunu, nar ekşisi gibi yöresel malzemelerin satışa sunulacağı, 2×2 metre ebadında, ahşap görünümlü sergi satış kulübeleri bulunacak. Yine parkın girişinde içinde havuz, süs bitkileri, ağaç kaplamalı yürüyüş yollarının olduğu yeni bir düzenleme yapılacak. 2 Kasım’da inşa çalışmaları start alan projenin tamamlanma süresi ise 60 gün olarak planlandı. Proje tamamlandığında gerek şehrimize gelen gerek yerli ve yabancı turistlere gerekse kent insanımıza layık bir park olacağına inanıyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir