İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çalışmalar Hızlansın

ıl genelinde sürdürülen yol çalışmaları, Vali M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında Karayolları Mersin 5.Bölge Müdürü Yakup Dost, Vali Yardımcısı şahin Bayhan, ıl özel ıdare Genel Sekreteri Muhittin şahin, Karayolları 53.şube Müdürü ve personeli, TEDAş ıl Müdürü, ıl Yazı ışleri Müdürü ve diğer ilgililerin de katılımıyla düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda; ıskenderun-Arsuz,  ıskenderun-Toprakkale, Kırıkhan-Hassa, Kırıkhan-Reyhanlı, Antakya-Reyhanlı, Yayladağı-Samandağ, Samandağ Kavşağı-Samandağ yolu ile orta refüj ağaçlandırma ve çiçeklendirme çalışmaları görüşüldü.
 
 
 
ıskenderun Arsuz Yolu
 
 
 
Toplam 30 km. olan yolun 29 km.si yapıldı. Beton asfalt yapımı ihalesi bu yıl içinde yapılacak ve işin bir bölümü de bu yıl içinde başlayacak. önümüzdeki yıl ise tamamı bitirilecek. Yolun 1 km.’lik kısmında var olan kamulaştırma probleminin çözümü ve aydınlatılma projesi çalışmaları da devam ediyor.
 
 
 
Kırıkhan-Hassa Bölünmüş Yolu
 
 
 
Toplam 42 km. olan yolun Kırıkhan-Saylak arasındaki 18 km.lik kısmının 10 km.si tamamlandı. 
 
 
 
Saylak-Akbez arasındaki 24 km.lik yolun ise 7 km.sinde çalışmalar devam ediyor. 24 km.lik kısmın tamamı ise 29 Ekim 2012’de trafiğe açılacak. Akbez-Ardıçlı 15 km.lik kısım ise bölünmüş yol olarak Temmuz 2012’de hizmete açılacak. 2012 yılı sonunda tamamının bitirilmesi hedefleniyor.
 
 
 
Saylak-Akbez
 
 
 
Toplam 24 km.lik yolun 7 km.sinde çalışmalar tamamlandı. Tamamı en geç 29 Ekim 2012’de trafiğe açılacak. Ağustos ayı ortalarında ise Ardıçlı-Akbez arasında kalan 15 km.lik kesim bölünmüş yol olarak hizmete açılacak.
 
 
 
Kırıkhan-Reyhanlı Yolu
 
 
 
Toplam 34 km. olan yolun 30 km.si 15 Ağustos 2012 tarihinde bölünmüş yol olarak trafiğe açılacak.
 
 
 
Samandağ Kavşağı-Samandağ Yolu
 
 
 
Toplam 17,2 km. olan yolun 16 km.si 1300 m.si hariç trafiğe açıldı. Kalan kısımla ilgili çalışmalar devam ediyor.
 
 
 
Samandağ ıçi 8 Kilometrelik Yol
 
 
 
Yolun tamamı beton asfalt yapılacak. 11 Temmuz 2012 tarihinde ihalesi yapılacak ve işin tamamı yıl sonunda bitirilecek.
 
 
 
Yayladağı -Samandağ Arası Yol
 
 
 
Yayladağı-Yeditepe arasındaki yolun projesi bitti, 11 km.lik yolun yapım ihalesine çıkıldı. Yıl sonuna kadar tamamlanacak. Yeditepe yol ayırımından itibaren Karaköse’ye kadar 10.km.lik bölümün proje ihalesi yapıldı. 20 Temmuz 2012 itibarı ile proje teslim edilecek. Karaköse’den Samandağ’a kadar olan 10 km.lik bölümün proje ihalesine ise 25 Haziran 2012 Pazartesi günü itibarı ile çıkılacak. Proje 2012 yılı sonu itibarı ile bitirilecek.
 
 
 
Narlıca Bölünmüş Yolu
 
 
 
4 km.lik yolun ana gövde olarak tamamı bitti, 3 km.lik kesiminde yağmur kanalı, aşınma tabakası gibi çalışmalar devam ediyor. 15 Ağustos 2012’de tamamı bitirilecek.
 
 
 
Antakya-Reyhanlı Bölünmüş Yolu
 
 
 
Toplam 32 km.lik yolun 23 km.si bölünmüş yol olarak trafiğe açıldı. Kalan 9 km.lik kesimde yaşanan Telekom ve TEDAş ile ilgili sorunlar çözümlendi. 8 km.lik bölümün sanat yapıları yapılıyor. ışin tamamı 15 Eylül 2012 tarihine kadar bitirilecek.
 
 
 
 
Bölge Trafik-Topboğazı Arası Yol
 
 
 
Genişletme çalışmaları ve beton asfalt yapımı ile ihtiyaç duyulan yerlerde yaya yolu yapılması çalışmaları da devam ediyor.
 
 
 
Ayrıca, Topboğazı-Kırıkhan arası orta refüjde, Havaalanı Kavşağı-Kavaslı Köprüsü orta refüjde, Narlıca-Harbiye kavşağı çevre yolunda ise ağaçların, fidanların ve çimlerin bakımı devam ediyor.
 
 
 
Lekesiz çalışmaların Yıl Sonuna Kadar Bitirilmesi Talimatı Verdi
 
 
 
Toplantı sonunda bir değerlendirme yapan Vali Lekesiz,  yaya ve araç trafiğinin rahatlamasını sağlayacak olan bu çalışmaların titizlikle devam etmesi ve 2012 yılı sonu itibarı ile tamamının bitirilmesi talimatını verdi. çevre düzenlemesine de büyük önem veren Lekesiz, ağaçların ve çiçeklerin, yılların emeği ile ortaya çıkan güzellikler olduğunu, ihmal edilmemesi gerektiğini söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir