İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çanakkale Fatihi…

Hatayspor, 4 puan farkla lider olarak gittiği çanakkale deplasmanından aldığı üç puanla “şampiyon” olarak yuvaya döndü. “çanakkale Fatihleri” krallar gibi karşılandı.   

 

H.Bozok

 

Spor Toto 3. Lig 3. grupta şampiyon olarak 2. lige çıkan Hatayspor kafilesi, şehre dönüşlerinde krallar gibi karşılandılar.

 

Bir grup taraftar ve basın mensubu tarafından Hava alanında karşılanan ve yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından konvoy eşliğinde Eski Belediye Binası önünde düzenlenen törene katılan Hatayspor kafilesi, şampiyonluğu taraftarlar ve Hataylılarla paylaştılar.Gece gündüz demeden takıma destek veren, Hataysporla yatıp Hataysporla kalkan taraftarların coşkusu is görülmeye değerdi.

 

Taraftarlar tören boyunca çanakkale Fatihlerini alkışlayarak, meşaleler yakıp, tezahüratta bulundular.Hedef; önce Bank Asya, Ardından Süper LigTörende konuşan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, “bugün burada bir başarı öyküsünü kutluyoruz, ama yetmez!” dedi. Seçim döneminde ilimize yapılacak bir spor kompleksi ve olimpiyat Köyü sözü verdiklerini hatırlatan Ergin, Bugün burada bir başarı öyküsünü kutluyoruz, ama yetmez! Hedefimiz kısa süre içerisinde yapacağımız yatırımlarla, önce Bank Asya’ya, daha sonra Süper lige yükselmek.” şeklinde konuştu.

 

Ergin, 160 bin metrekarelik bir alanı kapsayacak olan projede arsa problemlerinin çözüldüğü müjdesini vererek, projenin işlemlerinin tamamlandığını ve çarşamba günü Gençlik Hizmetleri ve Spor ıl Müdürlüğü’ne devredileceğini söyledi.“Tek Ses, Tek Yumruk Olmalısınız”Ergin taraftarlara birlik mesajı vererek şöyle seslendi; “kendi aranızda farklı olabilir ve farklı çalışmalar yapabilirsiniz ama stada girdiğiniz anda Hatayspor için tek ses, tek yumruk olmalısınız”Ergin, alın terini sahaya yansıtarak bir sezon boyu emek veren futbolcuları ve şampiyonlukta emeği geçen herkesi kutladığını dile getirdi.

 

“Hatay’a Yakışmıyordu”3. Ligde mücadele eden bir takımın ilimize yakışmadığı gerçeğinden yola çıkarak hareket ettiklerini ve buna yönelik çalışmalar yaptıklarını ifade eden Hatayspor Kulübü Başkanı Hikmet çinçin, “Hatayspor’un, hak ettiği gibi daha üst liglerde mücadele etmesini istedik, bu konuda kararlı adımlar atarak, çalışmalar yaptık ve şampiyon olduk. Tabiî ki bu başarıda herkesin emeği var.

 

Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

 

“Bugün Gerçekten Bir Bayram Günü”Bugünün gerçekten bir bayram günü olduğunu kaydeden Vali Mehmet Celalettin lekesiz ise, “Bakanından taraftarına, belediye başkanından futbolcusuna kadar herkesin kararlı, disiplinli, üstün bir sorumluluk ve görev anlayışı içerisinde koşturduğunu ve şampiyonluğun elde edildiğini belirterek emeği geçen herkesi tebrik etti.

 

şampiyonlukta büyük katkıları olan Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş da Hatayspor’un ilimize hak ettiği şampiyonluğu getirdiğinin altını çizerek, “ inşallah 2. ligde çok durmayacak ve Bank Asya’ya ardından Süper lige tırmanacağız. 

 

Bu noktada Adlaet Bakanımızın desteğini istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Hatay’ın sadece futbolda değil, sporun her alanında basamakları hızla tırmandığını dile getiren Savaş, “tüm amatör branşlarda büyük bir hızla yükseliyoruz.” Dedi  

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir