İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çanakkale; Türk Milletinin Zaferidir…

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, çanakkale Zaferi’ nin Türk Milleti’nin kaderiyle birlikte, dünya tarihinin seyrini de değiştiren en önemli olaylardan biri olduğunu bildirdi.Belediye Başkanı Savaş, 18 Mart şehitleri Anma Günü ve çanakkale Zaferi’nin 95.yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında, Türk Milleti’nin, vatanı işgal ederek ülkeyi yok etmek isteyen dönemin en güçlü devletlerine karşı eşsiz bir mücadele verdiğini belirtirken, “Bu var olma savaşı ve sonrasında kazandığımız zaferin yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
 
Savaş, mesajında şunları söyledi: “Bu zafer, Türk Milleti’nin vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda neleri başarabileceğini tüm dünyaya kanıtlamıştır. Türk Milleti tüm imkânsızlıklara rağmen, çanakkale’de kazanılan zaferle bütün dünyaya “çanakkale Geçilmez” gerçeğini kabul ettirmiş ve kahraman Türk milletinin varlığını yeniden ortaya koymuştur.
 
çanakkale Zaferi, askerlerine “taarruzu değil, ölmeyi” emreden Büyük önder ve ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün, vatan ve milletin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden 200 bini aşkın şehidimizin, onbinlerce gazimizin, analarımızın, bacılarımızın, topyekun Türk Milletinin zaferidir.”
 
Bugün bu aziz vatanda, canımız ve malımızdan emin olarak, Türk olmanın onuruyla, bağımsız bir hayat sürdürebilmemize imkân sağlayan tüm şehit ve gazilerimize minnet ve şükran duygularıyla dolu olduğumuzu, yetişen yeni nesilleri de bu duygularla yetiştirmek gerektiğini vurgulamak istiyorum.
 
Bu duygularla, başta ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, Türk milletinin bölünmez bütünlüğü uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, ebediyete intikal eden ve hayatta olan kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, saygılarımı sunuyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir