İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Canda da Zaferi kutladı…

MKü Rektörü şerefettin Canda 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
 
Türk ulusunun bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz bir anıtı olan Büyük Zafer, Türk ordusunun yüksek kudret ve kahramanlığının bir göstergesi olmakla kalmamış ulusal birlik ve beraberliğin ne kadar büyük ve zinde bir güç olduğunu da ortaya koymuştur.
 
Türk ulusunun yok olduğu zannedildiği dönemde 19 Mayıs 1919’da yanan meşale, 30 Ağustos 1922’ de askeri zaferle sonuçlanmıştır. Ne mutlu bize ki, Hatay’ın ana vatana katılışının 70. yıl dönümü ile Zafer Bayramımızı birlik ve beraberlik içinde kutlamaktayız. Bu da Türkiye Cumhuriyeti´nin ne derece sağlam ve sarsılmaz temellere dayandığının en açık ifadesidir. ”Cumhuriyetimizin temellerinde yer alan bu yüksek ruh ve şuur, her zaman canlı kalacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.
 
Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “en büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizi, onun işaret ettiği çağdaşlaşma hedeflerine taşımanın azim ve kararlılığı içindeyiz. Bu inanç ve coşkuyla, Türk halkının ve onun bağrında çıkardığı Türk ordusunun kahraman mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir