İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Canda’ ya Hizmet Ödülü…

Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda ızmir’de bulunan Hatay Sosyal Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (HATAYVAK) tarafından Vakıf kurucusu olarak 10. Yıl Hizmet ödülü verildi.
 
Hatay Sosyal Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (HATAYVAK) üyeleri ızmir’de her yıl geleneksel hale gelen yardımlaşma ve dayanışma gecesinde bir araya geldi. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenen ve yaklaşık 300 Hataylı’nın katıldığı yemekli gecede üyeler, bir araya geldi.
 
Geceye HATAY-VAK Yönetim Kurulu yeni Başkanı Vecih Fakıoğlu, Yönetim Kurulu üyesi Dr. Hasan Asker, Vakfın kurucusu ve ilk başkanı Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda, Balçova Kaymakamı Ahmet Beyoğlu, Eski CHP ızmir Milletvekili Türkan Miçoğulları, Dokuz Eylül üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tülay Canda katıldı.
 
Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda’ya Hataylılar Vakfı tarafından 10. Yıl Hizmet ödülü verildi.
 
Kapıda davul zurna ile karşılanan davetliler, yöresel türküler eşliğinde yenen yemekte eğlenceli dakikalar geçirdi. Davetlilere, yemeğin ardından Vakıf yararına düzenlenen çekilişte Antakya’ya özel ürünlerin yer aldığı hediyeler verildi.
 
Hatay Sosyal Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2000 yılında ızmir’de Rektör Canda tarafından  kuruldu. Kurucu başkan Rektör Canda ızmir’de okuyan Hataylı öğrencilere son 10 yılda çok sayıda burs vermiştir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir