İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Canda Yurt inşaatını inceledi…

Mustafa Kemal üniversitesi’nin Serinyol Kampusu içinde Yurtkur tarafından yapımına başlanan öğrenci yurdu inşaatında Rektör canda incelemelerde bulundu. Mustafa Kemal üniversitesi ile Yurtkur arasında yapılan anlaşma sonucu üniversitenin Serinyol Kampusunda yurt yapımına başlandı. 1000 öğrenci kapasiteli 4 ayrı bloktan ve 1 sosyal tesisten oluşan yurt kompleksinde 4 basket sahası, yürüyüş yolları ve çevre düzenlemesi yapılacak. 3 Ağustos’ta başlayan inşaat 600 gün içinde bitirilecek.
 
Yurt inşaatında incelemeler yapan Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda inceleme sırasında yaptığı açıklamada “Yurtkur la yapılan anlaşma sonucu 1000 öğrenci kapasiteli modern bir öğrenci yurdu yapımına başlanmıştır. üniversitemizin öğrenci sayısını arttırırken onların barınma sorunlarının çağdaş düzeyde çözülmesi için uğraş veriyoruz.
 
Bu yurt inşaatı da bunlardan biridir. Yüklenici firmanın bu işi zamanında bitireceğine inanıyorum. ınşaatın yapımı bizle direk ilgili olmasa da zamanında bitirilmesi için zaman zaman incelemelerde bulunacağım. Yurtkur’un ilimizde yeni yatırımlar yapması için girişimlerimiz var” dedi.Rektör Canda ve yüklenici firma yetkilileri inşaat alanında incelemelerde bulundu ve inşaat hakkında bilgi verdiler. 

 

Mustafa Kemal üniversitesi Rekor Sayıyı yakaladı

Mustafa Kemal üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi heykel-resim, Eğitim Fakültesi resim-iş öğretmenliği ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu özel yetenek sınavları başladı. Hatay ve çevre illerden sınava katılan öğrenciler sınavlarda ter döktüler. Yaklaşık olarak 1100 öğrencinin katıldığı yetenek sınavları şeffaf bir ortamda yapıldı.

 

Sınavlar kamera sistemi ile hem kayda alındı hem de canlı yayın olarak sınav anı, dışarıda heyecanla bekleyen velilere TV aracılığı ile izletildi. Sınavı dışarıdan takip eden veliler; böyle bir sistemin uygulanıyor olmasından çok memnun olduk. Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerafettin Canda başta olmak üzere tüm yönetime teşekkür ediyoruz. Böylece hiçbir şüpheye yer vermemiş olunuyor bizim içimiz rahat.

 

Başka üniversitelerde içeride neler olduğunu sınavın nasıl geçiyor göremiyorduk. Mustafa Kemal üniversitesinde her şey şeffaf, her şeyi görüyoruz, izliyoruz artık gerisi çocuklarımızın yeteneklerine kalmış dediler. Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof.Dr. şerafettin Canda sınava katılan tüm öğrencilere başarılar diledi. Canda, sınavlara bu rekor katılım Mustafa Kemal üniversitesinin daha büyük başarılara imza atılacağının ispatıdır.

 

Sınavlar şeffaf ve güvenli bir ortamda yapılmaktadır. Rektör Canda “değerli veliler sizde görüyorsunuz ki bütün sınav anı kamera ortamında kaydedilmektedir ve siz heyecanlı ailelere canlı olarak izletilmektedir. Yapılan sınavları değerlendirecek olan jüri üyelerimiz başka illerde bulunan üniversitelerden (Gazi üniversitesi, Pamukkale üniversitesi, Selçuk üniversitesi ve Mustafa Kemal üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi) gelmişlerdir. O yüzden içiniz rahat olsun adil bir sınav olacağından hiç kuşkunuz olmasın ” dedi.

Habermerkezi-h        

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir