İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Candan’dan Teşekkür…

   Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. şerefettin Canda, bölgenin değerlerine sahip çıktıklarını belirterek, öğretim elemanlarının, ilin doğal zenginliklerini ortaya çıkarmak için uğraş verdiklerini bildirdi.
 
     Canda, yazılı açıklamasında, Amanos Dağları ve Amik Ovası’nın ekolojik yapısını ayrıntılı olarak incelediklerini belirtti.
 
       Bu tür çalışma üniversitenin temel görevleri arasında olduğunu ifade eden Canda, şöyle devam etti: ”Bölgenin değerlerine sahip çıkıyoruz. öğretim elemanlarımız ilimizin doğal zenginliklerini ortaya çıkarmak için uğraş veriyor. çalışmalarımıza duyarlı yurttaşlarımız da destek veriyorlar. Kendilerini teşekkür ederim.Doğal değerlerimizi birlikte daha kolay koruyabiliriz.”dedi.
 
     MKü Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Erol Atay da Amanos Dağları’nın sadece bazı bölgelerinde yaşayan ender rastlanan canlılardan ”Geyik Böceği” hakkında bilgi verdi ve korunması için çalışmalar yaptıklarını kaydetti.
 
      Atay, geyik böceklerin larvalarının meşe ağaçlarının köke yakın kısmında odunsu dokuyu yiyerek beslendiğini ve erginlerin iki ay kadar yaşadığını, yumurta bıraktıktan sonra öldüğünü açıkladı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.