İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çay: Referandum çok daha önemli…

CHP Hatay Milletvekili Fuat çay, partisinin Samandağ ılçe binasında, belde belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, parti ilçe yönetimi ve partililerle bir araya geldi.
 
Yapılan toplantıda, referandum süreci ve bu ay sonunda Antakya’ya gelecek olan CHP Genel Başkanı Kılçdaroğlu ile ilgili çalışmalar değerlendirildi. Toplantıda konuşan Milletvekili çay, “Referandum genel seçimden daha önem taşıyor. Türkiye’de sistem tamamen değişiyor. Beş yıldan bu yana söylediklerimiz çıkıyor.
 
AKP kurumsallaşıyor, kadrolaşıyor ve yargıyı ele geçirmeye çalışıyor. AKP kendine göre bir ordu istiyor. Bunun hukuk devletiyle hiçbir alakası yok. 12 Eylül’ün Türkiye’ye giydirdiği elbiseyi daha da perçinleştirmek istiyor. ıdarenin denetlenmediği bir ülkede demokrasiden bahsedilemez. AKP insanları kamplara böldü, büyük bir özelleştirme furyası yarattı. çalışanların örgütlenme hakkını ellerinden alan bir zihniyet güttü.
 
Evet’ler, hayır’ dan fazla olursa bu ülke büyük sıkıntılar yaşar. Bu konuda Samandağlılara güveniyorum ve herkesin kendine düşeni yapacağına inanıyorum” dedi. Hatay ıl örgütü ve ıskenderun ilçe yönetiminin görevden alınmasının referandum ile ilgili çalışmaları etkileyip etkilemeyeceği yönündeki soruya milletvekili çay “bu sorunlar parti içinde çözülür. şu anda Türkiye’nin içinde bulunduğu durum parti sorunlarının üzerindedir. Belki uzun yıllar telafisi mümkün olamayacak referandum sorunuyla karşı karşıyayız. CHP’nin Hatay’da bütün örgütleriyle referanduma en iyi bir şekilde hazırlanmalıdır” şeklinde yanıt verdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir