İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çelik ış’ten Meslek Eğitimi…

ıskenderun ilçesinde, ış-Kur Aktif ıstihdam Tedbirleri kapsamında demir çelik sektöründe genç iş gücü yetiştirme projesini yürüten çelik ış Sendikası ıskenderun şubesi kursiyerlere oryantasyon ve iletişim eğitimi veriliyor.
 
çelik ış Sendikası ıskenderun şube konferans salonunda gerçekleştirilen eğitim seminerinde konuşan çelik ış Sendikası ıskenderun şube Başkanı Cengiz Gül, 2010 yılının Türkiye’de ve dünyada hamle yılı olmasını ümit ettiklerini belirterek, “ıSDEMıR olarak bizlerde ayakta kalma mücadelesi veriyoruz.
 
Sadece çalışanlar fedakârlık yapıyor olarak anlaşılmaması lazım, işverenlerde fedakârlık yapıyor. ışverenler fedakârlık yapmasa bu fabrikanın ayakta kalması mümkün değil” dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 2010 yılının Türkiye için hamle yılı olacağını söylediğini hatırlatan Gül, “ınşallah Türkiye ve dünya için 2010 yılı hamle yılı olur ve ekonomik krizi geride bırakırız.
 
Bugün dünyanın bir ülkesinde bir sıkıntı oluyorsa inanın Türkiye bir şekilde bu sıkıntıyı yaşıyor. Tüm meselelere küresel bakmak zorundayız, bu bir iddia değil sonuçtur. 1929 yılında Türkiye’de kıtlık oluşmasına varan ekonomik krizin sebebi yine ABD’de yaşanan bir krizin etkisidir. Bugün Türkiye’de yaşanan krizi siyasal görmeye çalışıp doğruyu görmeyenler var.
 
Dünya’da her hangi bir ülkede yaşanabilecek bir hadise ülkemizi olumlu ya da olumsuz ilgilendiriyor bunu görmemiz lazım” dedi. Türkiye’nin genç, heyecanlı ve coşkulu bir nüfusu olduğunu ama bunun doğru anlamda kullanılamadığını ifade eden Gül, “ışi bilen bir gençliğimiz yok.
 
Biz bunu yaşatmaya çoğaltmaya çalışıyoruz. Bu projeye destek veren emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Oryantasyon ve iletişim eğitimi kapsamında ıskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi Raşit özyurt, Payas Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Harun Türmenoğlu, ıSDEMıR ınsan Kaynakları Müdürü Hakan Onur kursiyerlere eğitim verdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir