İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

CHP’ de Yeşildağ Dönemi Başladı…

CHP merkez ilçe Antakya 33. olağan kongresi yapıldı. Başkanlığa Mevlüt Yeşildağ seçildi. Divan Başkanlığını ılmettin Boz’ un yaptığı ve Prenses Düğün Salonu’ nda gerçekleştirilen kongrede, seçimlere Yeşildağ’ ın hazırladığı tek listeyle gidildi. Yeşildağ’ ın başkan seçildiği seçimde yönetim kurulu da Eyüp Hoca, Tuncay Mengüllüoğlu, Muhsin Ay, Semir Baklacı, Semire Kadıoğlu, Deniz Bozkır, Nizamettin Dablan, Mahmut Düzgün, Nadir Akyürekoğlu, ıbrahim Kart, Doğan şahutoğlu, Raife özbay, şemsettin Sarıoğlu ve Ali Dağlı’ dan oluştu.
 
Seçim sonrası konuşma yapan CHP Hatay Milletvekili Fuat çay, ülkenin zor bir süreçten geçtiğini, laik, demokratik, çağdaş Türkiye projesinin gerçekleştirecek olan partinin CHP olduğunu söyledi. Din, dil, ırk ayrımı yapmadan Atatürk’ ün çizdiği Türkiye modelini gerçekleştirmek için çalıştıklarını ifade eden çay, iktidar olmaları halinde ülkenin tüm renkleriyle güzelliklerini ortaya koyacaklarını kaydetti. ülkeyi bölmeye yönelik rüzgarı durduracaklarını vurgulayan çay, şöyle devam etti: ”Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Esnafı, memuru, emeklisi, öğrencisi, işsizi herkes de bir umutsuzluk var. AK Parti iktidarı döneminde işsizlik, göç, boşanma ve intiharlar katlanarak arttı. Artık AK Parti’nin miladı doldu. Anayasa karşısında herkesin eşit olduğu, birlik ve beraberlik içerisinde kardeşçe yaşadığı bir Türkiye için mücadele ediyoruz. Laik, demokratik, çağdaş Türkiye projesini gerçekleştirecek olan parti CHP’dir. ülkemizi farklı mozaik taşlarıyla aydınlık bir geleceğe taşıyacağız.”
 
 
Başkanlığa seçilen Yeşildağ da, eski başkan Bedir Yolcu’ dan devraldıkları bayrağı daha yükseğe taşımak için çalışacaklarını kaydetti. Daha güçlü bir ülke ve CHP için omuz omuza mücadele ederek yollarına devam edeceklerini belirten Yeşildağ, kendisini destekleyen herkese teşekkür ederek partilerini iktidar yapmak için çalışacaklarını söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.