İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

CHP ıktidarı Yakındır…

CHP Samandağ ılçe Teşkilatı Kurultay delegelerinden Av. Refik Eryılmaz, partinin Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile birlikte gerçek kimliğine kavuştuğunu açıkladı.
 
 
22-23 Mayıs tarihlerinde yapılan CHP olağan kongresinde de Kemal Kılıçdaroğlu’na açık destek verdiğini hatırlatan Av. Refik Eryılmaz, bu süreçte de partinin kongre kararı alması halinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında yer alacağını ve destek vereceğini açıkladı.Eryılmaz yaptığı açıklamada, Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel başkanı seçildikten sonra Cumhuriyete, Laikliğe, Atatürk ılke ve devrimlerine ve hukuk devletine inanan herkesin umudu olduğunu, cesur ve kararlı duruşuyla çok kısa sürede partiyi gerçek kimliğine kavuşturduğunu belirtti.
 
 
CHP tabanının yıllardır partinin (küçük olsun benim olsun) siyasi anlayışı ile yönetilmesinden ve koltuğa yapışıp kalma anlayışından  rahatsız olduğunu ve bu nedenlerden dolayı partinin yıllardır iktidara gelemediğini ifade ederek bu siyasi anlayışın Kılıçdaroğlu’nun kararlı tutumu ile yıkıldığını  belirtti.
 
 
Yıllardır partinin iktidara gelmesinin özlemi ve hayali içinde yaşayan bütün Cumhuriyet Halk Partililer Kılıçdaroğlu’nun genel başkan seçilmesi ile umutlanmışlardır. Bu umudun boşa çıkmaması için Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve Devrimlerine inanan herkesin CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na kısır siyasi çekişmeleri bir kenara bırakarak destek vermesi gerektiğini, CHP’nin Kılıçdaroğlu’nun ilkeli ve cesur duruşu sayesinde devrimcilerin partisi olma yolunda emin adımlarla yürüdüğünü  ve CHP iktidarının yakın olduğunu ifade etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir