İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

CHP Kongresinde Barış Rüzgarı Esti

 
Dün yapılan CHP Hatay ıl kongresinde barış ve dostluk rüzgarları esti. ıki başkan adayı salona kol kola girdi.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay ıl Kongresi’nde başkanlık için yarışan Av. Servet Mullaoğlu ve Nazım Kırık, demokrasiye yakışır bir şekilde kongre salonuna kol kola girdiler. Partililere seslendikleri konuşmalarında, başkan seçilmeleri durumunda CHP’nin başarısı için mücadele edeceklerini ifade eden adaylar, sergiledikleri bu görüntülerle parti içinde bugüne kadar yaşanan muhalefete son verilmesi gerektiği mesajı verdiler.
 
 
 
Küçükdalyan Beldesi Tuncay Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye katılan ve herkesin gönlünde bir başkanın geçtiğini belirten CHP Hatay Milletvekilleri: Mehmet Ali Ediboğlu, Mevlüt Dudu, Hasan Akgöl ve Refik Eryılmaz, kim başkan seçilirse seçilsin onun emrinde çalışacaklarını ve önümüzdeki seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanmak için onunla birlikte tüm belde ve köyleri gezeceklerini söylediler. 
 
 
 
örgüt olarak Hatay’da eksiklikleri olduğu eleştirisinde bulunan Milletvekili Ediboğlu, kimseyi kırmadan ve hiçbir şeyi dökmeden CHP’yi yeniden ayağa kaldırmaları gerektiğini belirterek, “Bizim asıl mücadele etmemiz gereken başta AKP ve diğer partilerdir. Parti içi siyaseti elbette yapacağız ama bunu demokrasi çerçevesinde ve kimseyi kırmadan yapacağız.” açıklamalarında bulundu.
 
 
 
Divan Başkanlığı’nı CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş’in yaptığı Hatay ıl Kongresi’ne; CHP Genel Başkan Yardımcıları Ayten kayalıoğlu ve Nihat Matkap, CHP Hatay milletvekilleri, ıskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, çekmece Belediye Başkanı Cafer özenir, Hatay Eski Milletvekili Fuat çay, MHP Hatay ıl Başkanı Adnan Aktaş ve partililer katıldı.
 
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir