İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Chp’lilerin Mitingleri Sürüyor…

CHP Hatay Milletvekili Adayları; Nihat Matkap, Mehmet Ali Edipoğlu, Refik Eryılmaz ve Hasan Akgöl; Armutlu Mahallesi ve Akevler Mahallesi’nde düzenledikleri mitinglerde seçmenlerle bir araya gelip, CHP’nin iktidara nasıl yürüdüğünü anlattılar ve bu yürüyüşte seçmenden destek istediler.
 
 
Seçmenden büyük ilgi gören CHP’li Milletvekili Adayları, CHP’nin artık tam bir halk partisi olduğunu belirttiler ve halkı artık hiç mahcup etmeyeceklerini ifade ettiler. Mitingte sürekli AKP aleyhinde sloganlar atan seçmenler, seçimi kazanmışçasına adayları bol bol alkışlayarak CHP ve Kılıçdaroğlu lehinde sloganlar attılar.
 
 
MATKAP: TüRKıYE’Yı VE HALKI CHP KURTARACAK
 
 
Son dokuz yıl içinde borç batağına giren Türkiye’yi ve halkı sadece CHP’nin projelerinin kurtarabileceğini belirten Matkap, mitinglerde yaptığı konuşmasında; esnafın ve çiftçinin artık borcunu ödeyemez hale geldiğini ve son 9 yıl içinde yapılan dış borcun cumhuriyet tarihinde yapılan tüm borçlardan daha fazla olduğuna dikkat çekti.
 
 
AKP’nin artık ülkeyi yönetecek yetkiye ve hakka sahip olmadıklarını belirten Matkap, seçmenlere hitaben yaptığı konuşmasında, “iktidara gelirken adalet dediler en büyük adaletsizliği onlar yaptılar. Yasakları bitireceğiz dediler en büyük yasakları yine kendileri koydular.
 
 
Türkiye’yi adeta yasaklar ve yolsuzluklar ülkesi yaptılar. Basılmamış kitaplar yüzünden bile insanlar hapse atılır oldu. Oy vermeyen iş adamlarını tehdit eder hale geldiler. Bunların ülkeyi yönetmeye hakkı yok. Artık tüm Türkiye Kemal Kılıçdaroğlu’nun başbakan olmasını bekliyor” dedi.
 
 
TüRKıYE’DE DE BıRıNCı PARTıYıZ
 
 
Hatay’da da rekor oy sayısı ile birinci parti olacaklarını ifade eden Matkap, CHP’nin ülke genelinde de birinci parti olacağını belirterek, “Kumlu, Dörtyol, Erzin, Kırıkhan ve Reyhanlı’da birinci partiyiz. Samandağ ve Antakya’da ise halkın sayesinde rekor kıracağız.
 
 
 
ülkenin her yerinde yeni rekorlara imza atacağız. Doğuya gidemezsiniz dediler; Van’dan 3 milletvekili çıkaracağız. Sadece Van’dan mı? Batman, Hakkari, Kars, Siirt ve doğunun bütün illerinden milletvekili çıkaracağız. Recep Tayip Erdoğan’ın bu seçimi kazanıp padişahlığı yeniden getirmesine izin vermeyeceğiz” açıklamasını yaptı.
 
 
 
CHP Güçlendikçe ülke sorunlarının azaldığını, zayıfladıkça da ülkenin sorunlarının arttığına da dikkat çeken Matkap, CHP’nin şuan çok güçlü olduğunu ve bu yüzden insanların yüzünün güldüğünü belirtti. Matkap, konuşmasında CHP’nin halka yönelik projeleri hakkında da ayrıntılı bilgi verdi.
 
 
EDıPOğLU: AKP’Yı SANDIğA GöMECEğıZ
 
 
9 yıldır Erdoğan’ın başbakanlığına sabreden halkın sadece 4 gün daha sabretmesini isteyen CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Ali Edipoğlu, AKP’yi sandığa gömeceklerini söyledi. Perşembenin gelişinin çarşambadan belli olduğunu belirten Edipoğlu, “Türk insanı sabırlıdır ama bununda bir sınırı var. 4 gün sonra bir daha geri gelmemek üzere gidecekler.
 
 
Bizler CHP olarak dersimize iyi çalıştık. ıyi bir ekip kurduk ve ülkeyi ayağa kaldıracak projeler yaptık. Projelerimiz; dar gelirlinin, emeklinin, işçinin, esnafın, memurun ve ülkede sorun yaşayan herkesimin sorununa en kısa sürede çözüm olacak nitelikte hazırlandı. Bu projelerimize söyleyecek laf bulamayan AKP’liler ağızlarını bozdular, geçmişe kadar gidip CHP’ye laf atmaya başladılar. AKP kadrolarının ülkeyi yönetecek kabiliyeti ve ehliyeti kalmamıştır” dedi.
 
 
AKGöL: “CHP ıKTıDARINDA BENZıN 1,5 TL OLACAK”
 
 
 
Akgöl, konuşmasında CHP iktidarında 1,5 TL yapılacak olan benzine AKP’nin tepki göstermesine de gönderme de bulunarak, “AKP ıktidara geldiğinde benzin zaten 1,5 TL civarlarında idi. Halka yükledikleri vergilerle benzinin fiyatını 4,5 TL’ye kadar yükseltiler.
 
 
Ama buna rağmen gemisi olana 80 kuruşa ve uçağı olana da 1,25 kuruşa verdi. Parası olan zengine benzin 80 kuruşa oluyor da aç bırakılan ve fakirleştirilen halka neden 1,5 TL olmasın. Bunların hiçbir hayal değil. Bütün projelerin altı doludur. Her şey en ince ayrıntısına kadar hesaplanarak yapılmıştır” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir