İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

CHP’ye 14 öğretim üyesi…

Parti Meclisi üyesi eski bakanlardan Nihat Matkap, MKü’ nün çeşitli fakültelerinde görev yapan Prof. Dr. Nurettin çolak, Prof. Dr. Ahmet Namık Kiper, Prof. Dr. Gürsel çam, Doç. Dr. Hüseyin Türk, Doç. Dr. Tacettin ınandı, Doç. Dr. Cemil Tümer, Doç. Dr. şeref Kılıç, Doç. Dr. Senem Erdoğmuş, Doç. Dr. Zehra Ayhan, Doç. Dr. Ali Tuncay özyılmaz, Doç. Dr. Sabahattin Ocak, Yrd. Doç. Dr. Okan Eştürk, Yrd. Doç. Dr. Sibel Hakverdi ile öğretim Görevlisi Mehmet Kemal Kuran’a 6 oklu rozetlerini taktı.

Nihat Matkap, son dönemde yaşanan terör saldırılarının amacının ülkeyi bölmek olduğunu; ancak bunun kimseye yarar sağlamayacağını söyledi. Son dönemlerde CHP’ye olan katılımlarla cumhuriyetçilerin, sosyalistlerin ve solcuların ayrışmışlığının sona erdiğini kaydeden Matkap: “TDH’ nin lideri Mustafa Sarıgül’ün de CHP’ye destek vermesi çok önemliydi. şimdi Hatay’da 14 bilim adamı da CHP’ye katılıyor. Kıymetli hocalarımızın da desteğiyle CHP’yi iktidara taşıyacağız.” dedi.

CHP ıl Başkanı Halef Tiftikçi de: “çok ihtiyacımız olduğu bir zamanda geldiniz. Aramıza hoş geldiniz.” diyerek üniversite hocalarına teşekkür etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir