İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çinçin; Hatayspor’ u seviyorum…

Hatayspor Kulübü Başkanı Hikmet çinçin, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Yaman Restaurant’ta düzenlediği basın toplantısında göreve geldikleri günden itibaren kulübün 3 milyon liralık borcundan 1 milyon 250 bin liralık bölümünü ödediklerini söyledi. TFF 3. lig ekiplerinden Hatayspor, yeni sezona pahalı transferlerden kaçınarak girmeyi hedefliyor.

 

Kulübün transfer yapabilmesi için de 198 bin TL’yi acilen ödemelerinin gerektiğini vurgulayan Kulüp Başkanı çinçin, “Transfer yapabilmemiz için mutlaka bu parayı ödememiz şarttır. Bu durum Hatayspor’un TFF nezdinde itibarını zedelemiştir. Bir gün bu görevi biz de bırakacağız. Hatayspor bu şekilde borçlanarak yönetilecekse kimse talip olmasın, yönetmesin. Bırakın Kayyuma gitsin. Biz Hatayspor’u borçlandırmadan denk bir bütçe ile yönetmek istiyoruz” dedi.

 

Hatayspor denk bir bütçeyle yönetilmelidir…

 

Her yıl bordo-beyazlı kulübün şampiyonluk şansının bulunduğunu ifade eden bordo-beyazlı kulübün başkanı Hikmet çinçin, “Denk bir bütçe yapacağız. Akıllı bir transfer politikası izleyerek Hatayspor’u 3. ligden 2. lige çıkarmayı hedefliyoruz. Bank Asya ve Süper Lige de çıkarmak başka bir yönetime nasip olur inşallah. Hatayspor 40 yıl geriye gitmiştir. Hatayspor’ un bu tüzükle yönetilemeyeceğini anladık. Tüzük tadili için çalışmalar yapacağız.

 

çünkü Hatayspor kamuya mal olmuştur. Borçların azaltılması için Belediye Başkanımız Lütfü Savaş’ tan söz aldık. Hatayspor’ un bir otobüse ihtiyacı vardır. ıdman sahasına ve yeni bir stada ihtiyacı bulunmaktadır. Tesislerde eksiklikler çoktur. Bu eksiklikler tamamlanmazsa başarı gelir mi? Belki gelir ama ideal olmaz. Hatayspor’ u denk bir bütçe ile yönetmemiz lazım. Borçla yönetmek istemiyoruz. Kulübü ödenmesi mümkün olmayan borçlarla yönetmek olmaz” şeklinde konuştu.

 

çinçin: çok sevdiyim 2 görevi yapıyorum…

 

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Hatayspor Kulübü Başkanı Hikmet çinçin, “çok sevdiğim 2 görevi yapıyorum. Biri Hatayspor, diğeri de Antakya Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığıdır. Ben başka bir göreve talipli değilim. Halkımız beni bu 2 göreve layık görmüştür. Bir profesyonel kulübün sonunu borçlar hazırlar. Hatayspor için en büyük tehlikenin bu olduğunun bilinmesini istiyorum.” dedi.

Oluşturdukları bir ekiple göreve geldiklerini belirten kulüp başkanı çinçin, bugüne kadar desteklerini esirgemeyen Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye başkanı Lütfü Savaş, ışadamları Erol Bilecik ve Necmi Asfuroğlu’na teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir