İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çinçin: Mayınlı araziler çok verimli…

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet çinçin, mayınlı arazilerin yüksek verim potansiyeline dikkati çekerek, ”Mayınlı arazilerin organik tarım ve tohumculuğa açılması için öncülük yapmaya hazırız” dedi. çinçin, yönetim kurulu üyeleriyle düzenlediği toplantıda, 2,5 yıllık faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve her alanda ağırlığını hissettiren ATSO’nun işadamları, bürokrat, bakan ve diplomatların adeta buluşma merkezi haline geldiğini söyledi.
 
çalışmalar hakkında bilgi verdi üyelere yönelik çalışmaların yanı sıra kentin gelişmesi amacıyla sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere de gereken katkıyı sağladıklarını ifade eden çinçin, 200 kadar eğitim çalışması gerçekleştirdiklerini turizm, zeytinyağı, ayakkabıcılık, mobilyacılık gibi 12 fuara katıldıklarını kaydetti. Yayınlı araziler değerli Hatay’ın da sınırda bulunması dolayısıyla mayınlı arazi bulunduğuna dikkati çeken çinçin, buraların çok verimli topraklar olduğunu vurgulayarak, ”Mayınlı araziler, uzun yıllar atıl olması ve kimyasal gübre kullanılmaması dolayısıyla son derece değerlidir.
 
 Buraların yerel üretici örgütleri, firmalar ve şahıslara devredilmesi sağlanmalıdır. Mayınlı arazilerin organik tarıma ve tohumculuğa açılması için öncülük yapmaya hazırız. ülkemizin tohumculuk alanında artık dünyada belli bir konuma ulaşmış olması dikkate alınarak, bu alanların aynı zamanda tohum üretiminde elzem olan izolasyon mesafesi gibi önemli avantajı değerlendirmelidir” dedi.
 
Hatayspor yeniden yapılanmalı Hatayspor’un 3. lige yakışmadığını, takıma sahip çıkılarak üst kümeye taşıması gerektiğine dikkati çeken çinçin, ”Hatay’da tüm spor dallarında düşüş var. Ayrıca yeni spor tesisleri yapılmıyor. Voleybol Birinci Ligi’ndeki Polisgücü sudan gerekçelerle kapatıldı. 3 Ligde bulunan Antakyaspor ıskenderun’a taşındı. Hatayspor, ekstra play-off maçlarında tüm çabalara rağmen 2. lige yükselemedi.
 
Hatayspor’a en büyük desteği ATSO verdi. Ama ne yazık ki amacına ulaşamadı. şimdi yapılacak iş, tüzük değişikliğine gitmek ve tüm delegeleri yenilemek. Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın öncülüğünde güçlü bir yönetim oluşturmak gerekiyor” dedi. çinçin, Kırıkhanspor’un 3. lige yükselmesine de sevindiğini sözlerine ekledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir