İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çirkin: Partimiz karalanıyor…

MHP Hatay ıl Başkanı şefik çirkin, Dörtyol ilçesinde, 4 polisin şehit edilmesinin ardından partilerine yönelik iftira kampanyalarının başlatıldığını ve bunun hesabını soracaklarını ileri sürdü.
 
çirkin, yaptığı yazılı açıklamada, Dörtyol’la ilgili geniş basın toplantısını genel merkez heyetinin incelemelerini tamamladıktan sonra yapmayı düşündüklerini anımsattı. Partilerine yönelik saldırıların artması üzerine yazılı açıklamayı yapmak durumunda kaldıklarını belirten çirkin, şöyle devam etti: “Dörtyol ilçesinde, 4 polisin şehit edilmesinin ardından partimize yönelik iftira kampanyaları başlatıldı.
 
Açıklama yapmaya mecbur kaldık. AK Parti Hatay Milletvekili Mustafa öztürk, eleştiri dozunu maalesef en üst seviyeye çıkardı ve Payas belediye meclis üyemize yönelik acımasız imalarda bulundu. Referansı yüce dinimizden aldığı iddiasında bulunan bu milletvekili verdiği demeçle belediye meclis üyemizin askeri görevlilerle birlikte dört polisimizi şehit eden canilere yardımcı olabileceği yönünde değerlendirmeler yapmakta. Ayrıca, meclis üyemizin neden serbest bırakıldığını sorarak savcılığı da baskı altına alıyor.
 
Nitekim savcılık arkadaşımızı bu ve başka baskılarla tekrar sorgulamak zorunda kalmış ancak yine serbest bırakmıştır.” çirkin, açıklamasını şöyle sürdürdü: “MHP, Asker, PKK işbirliğine herhalde bu sayın savcıyı da katmış oluyor desek yanılmış olmayız. Dörtyol olaylarının en sıkıntılı üç gününde Hatay’da olduğu halde ilçeye bir saat dahi uğramamış sayın bakana sesleniyorum. Artık muhatabımız kendisidir. Biz bunların hesabını kendisinden soracağız. Bakanlık elbet bir gün biter. O günü sabırla bekleyeceğiz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir