İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çocuk Bakıcılığı Kursu Verildi…

MKü-ışKUR ve KAGıD ışbirliği ile Antakya’da 20 bayana “çocuk bakıcılığı kursu” verildi ve sertifikaları dağıtıldı.
 
Hatay MKü-ışKUR ve KAGıD işbirliği ile 3 Kasım 2008 tarihinde başlatılan “çocuk bakıcılığı kursu” sona erdi, kursiyerlere sertifikaları dün düzenlenen törenle dağıtıldı ATSO binasındaki sertifika törenine Vali Nusret Miroğlu, Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu, ış-KUR ıl Müdür vekili Abdullah Aslan, MKü Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Biçer ile diğer yetkililer ve kursiyerler katıldı.
 
Törende konuşan proje ortağı KAGıD Başkanı Yasemin Mıstıkoğlu,12 hafta 366 saat süreli kursa 20 kursiyer katıldığını ve 0-6 yaş arası çocukların bakımı, gelişimi, güvenlik önlemleri, çocukla iletişim kurabilme konusunda kursiyerlere bilgiler aktarıldığını bildirdi. Kursun ış-KUR tarafından finanse edildiğini, proje ortağı MKü’nün eğitim faaliyetini yerine getirdiğini KAGıD olarak da projenin gerçekleşmesine katkı verdiklerini söyleyen Yasemin Mıstıkoğlu, 20 kursiyere MKü’den 11 akademisyenin kurs verdiğini anlattı.
 

Törende daha sonra 20 kursiyere sertifikaları Vali Nusret Miroğlu, Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu ile ış Kur Müdür vekili Aslan ile MKü Dekanı Prof. Dr. Biçer tarafından verildi.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir