İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çocuklarımıza temizlik bilinci…

2009-2010 yeni eğitim-öğretim yılının başlaması münasebetiyle Milli Eğitim Müdürü şenol Genç’e makamında nezaket ziyaretinde bulunan Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yeni eğitim-öğretim yılının tüm milli eğitim camiasına, öğretmenlere, öğrencilere ve velilere hayırlı olmasını diledi.
Okullara Geri Dönüşüm Kutuları Monte Edilecek…
Başkan Savaş; beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı ızzet Kakil ve özel Kalem Müdürü Abdullah Okur’la birlikte ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç’ i makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş burada yaptığı konuşmada, Antakya Belediyesi’ nce yürütülen temizlik kampanyası çerçevesinde Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde önümüzdeki günlerde okullara geri dönüşüm kutusu monte edileceğini ve öğrencilere renkli çöp poşetleri dağıtılacağını belirtti.
Başkan Savaş “Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde Antakya Merkez de bulunan okullarda “Temiz Bir Antakya ıçin Elele”, “Geleceğimiz ve Sağlığımız Sizlerin Elinizde” sloganlarıyla çocuklarımıza temizlik bilinci aşılayacağız.” Dedi. Başlatacakları bu uygulamayla kâğıt, pil, cam, plastik ve metal v.b geri dönüşümü olan maddelerin toplanarak hem kentin çevre temizliğine hem de ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedeflediklerini vurguladı. Başkan Savaş; ayrıca bu okullarda öğrenim gören öğrencileri çevre temizliği hakkında bilinçlendirmek, temizlik bilincini onlara aşılamak ve teşvik etmek amacıyla bu konuda daha aktif olan öğrencilere çeşitli hediyeler verileceğini sözlerine ekledi.
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.