İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çocukların Görüşleri Alınmalı…

çocuk Hakları Hatay ıl Temsilcisi Cansu Sönmez, “çocuklar için uygun bir dünya oluşturulmak isteniyorsa, öncelikle görüşleri alınmalı” dedi. Sönmez, ”20 Kasım Dünya çocuk Hakları Günü” etkinlikleri kapsamında Hürriyet Caddesi’ nde öğrenciler ve Sosyal Hizmetler çocuk Esirgeme Kurumu (SHçEK) yurtlarında barınan çocuklarla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, dünyayı yaşanabilir kılmak ve barışı, kardeşliği tesis etmek için çocukların gözüyle de bakmak gerektiğini savundu. 
Hatay’ da çocuk Hakları Komitesi’ nin önemli etkinlikler yaptığını ifade eden Sönmez, şöyle devam etti: “çocuklar için uygun bir dünya oluşturulmak isteniyorsa, öncelikle görüşleri alınmalıdır.
 
çocuk Hakları Komitesi Akdeniz Bölge toplantısı ilimizde yapıldı. Bin yıl Kalkınma Hedefleri kapsamında çocuk Müze Odaları Projesi için Hatay ve Kars müzeleri seçilmiştir. Sertifikalı eğitim çalışmasına hız verilerek ‘çocuk Katılımı El Kitabı’ ve ‘çocuk Hakları Komitesi çocuk Eğiticisinin özellikleri Eğitimi’ verilerek başarılı olan eğiticilere törenle diplomaları verilmiştir. Medeniyetlerin buluştuğu, farklılıkların birer zenginlik olarak algılandığı kentimizin güzel çocukları için herkesin desteğini bekliyoruz.”SHçEK Sosyal Hizmet Uzmanı Cemile Güvercin Sayın, hafta boyunca çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler yapacakları söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.