İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Coşkulu kavun festivali…

Kırıkhan ilçesinde düzenlenen 4. Kavun Festivali büyük ilgi gördü. Tarım Müdürü Ali Temizkan, ilçede 2009 yılında 15 bin dekar alanda kavun yetiştirildiğini belirterek, üreticilere destekleme verilmesi gerektiğini söyledi.
 
Cevher Dudayev çay Bahçesi’nde düzenlenen törene Kırıkhan Kaymakamı Mehmet Alabacak, Belediye Başkanı Murat Sakman, Emniyet Müdürü Duygu Uzundurukan, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Eğri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.
 
Festivalde konuşma yapan Kırıkhan ılçe Tarım Müdürü Ali Temizkan, 2009 yılında Kırıkhan’da 15 bin dekar alanda kavun yetiştirildiğini belirterek, ülke ekonomisine büyük katkısı olan kavun üreticilerini de destekleme verilmesi gerektiğini söyledi.
 
Festivalde en güzel ve tatlı kavun yarışmasına 10 üretici katıldı. Yarışmada dereceye girenlere plaket ve hediye veririrken, yarışmaya katılan tüm üreticilere katılım belgesi verildi. Yarışmada birinci olan çiftçilerden Mustafa Sedef’e tam altın, ikinci Halal öztürk’e yarım altın, üçüncü ismail Yaşam’a çeyrek altın verildi. Festivalde davetlilere kavun ikram edildi

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.