İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çözüm ıstiyoruz

Türk tır şoförleri Suriyeli şoförlerin sınırdan ucuz fiyata yük taşıdığı iddiasıyla eylem yaptı.
 
 
 
AA
 
 
 
Türk tır şoförleri, Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı’nda Suriyeli şoförlerin Türk gümrüğünden ucuz fiyata yük taşıdığı iddiasıyla eylem yaptı. 
 
 
 
Sınır kapısına giden yolu tırlarla kapatan sürücüler adına açıklama yapan Ahmet Yumuşak, Suriye’de yaşanan olaylar nedeniyle Türk sürücülerin bu ülkeye gidemediğini ve zor durumda kaldığını belirterek, birçok arkadaşının araç taksitlerini dahi ödeyemediğini savundu. 
 
 
 
Suriyeli şoförlerin ise Türk gümrüğüne boş araçlarıyla gelip ucuz fiyata yük taşıdığını ileri süren Yumuşak, bu duruma çözüm bulunmasını istedi. 
 
 
 
Yaklaşık 50 tırın katıldığı eylemde, Tır şoförleri ilerleyen saatlerde yetkililerin kendileriyle görüşmelerinin ardından eylemlerine ara verdi. 
 
 
 
Yetkililerle yapılan görüşmelerin ardından yeniden bir açıklama yapan Ahmet Yumuşak, Suriye’de yaşanan olaylar nedeniyle Türk sürücülerin bu ülkeye gidemedikleri için sıkıntı yaşadığını söyledi.
 
 
 
Suriyeli şoförlerin de Türk gümrüğüne gelerek ucuz fiyata yük taşıdığı gerekçesiyle eylem yaptıklarını belirten Yumuşak, “Eyleme, sabah devam etmek üzere ara verdik” dedi. 
 
 
 
Eyleme yaklaşık 50 tır sürücüsü katılmıştı. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir