İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ÇYDD de Zafer heyecanını paylaştı…

30 Ağustos Zafer Bayramının 87nci yıl dönümü nedeniyle çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Antakya şubesi Başkanı Nabi ınal aşağıdaki kutlama mesajını yayınlamıştır: “ 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 87 nci yıldönümünü idrak etmenin gurur ve mutluluğu içindeyiz. Bundan 87 yıl önce 30 Ağustos 1922’de kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Başkumandanlık Meydan Savaşını kazanıp düşmanı bozguna uğratarak gücünü tüm dünyaya kabul ettirmiş idi.
 
Kurtuluş Savaşında olduğu gibi Cumhuriyet Türkiye’sinde de, ne zaman sıkıntıya düşülse, ne zaman iç ve dış mihraklar ülkenin bölünmez bütünlüğü üzerinde oyunlar oynamaya kalkışsa, Ulusu ile bütünleşmiş olan Türk Silahlı Kuvvetleri oyunları bozmuş, Atatürkçü düşünce sistemine karşı olan iç ve dış düşmanları hüsrana uğratmıştır.
 
Aradan 87 yıl geçti. Türk Silahlı Kuvvetleri, ulus ve üniter devlet yapısı ile Laik Cumhuriyetin korunması, Atatürk ilke ve devrimlerinin ödünsüz uygulanması, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşılabilmesi için kendine düşeni daima yerine getirmiştir. Son yıllarda bir kısım dış güçler ile onların içteki uzantılarının Türk Silahlı Kuvvetlerini yıpratıp, etkisizleştirme ve görevini yerine getirmesini engelleme çabası içinde olanlarına şunu hatırlatmak isteriz: Türk Silahlı Kuvvetleri Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında ve Ulu önder Atatürk’ün izinde, Ulusu ile bütünleşmiş olarak, tekil devlet yapımızın korunması, aydınlanma devriminin yozlaştırılmaması, Misak-ı Milli sınırlarına el ve dil uzatılmaması, bölücüler ile şeriat özlemcilerinin amaçlarına ulaşamamaları için sonsuza dek mücadele edecektir.
 
Zira “GüçLü ORDUNUN, GüçLü TüRKıYE” demek olduğu bilincinde olan yüce Türk ulusu, Türk Silahlı Kuvvetleri ile kendisini hiçbir gücün ayıramayacağı bir şekilde kenetlenmiş ve bütünleşmiştir. 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 87 nci yıldönümünde, yüce Türk Ulusunun güven kaynağı, Genç Türkiye Cumhuriyetinin, tekil ve Ulus devlet yapısının teminatı , Atatürk ılke ve Devrimleri ile demokratik laik sosyal hukuk devleti ilkelerini özümsediğini daima kanıtlamış olan Türk Silahlı Kuvvetlerimize, bağlılık, güven ve şükran duygularımızı yineliyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi de minnetle anarak nice 30 Ağustos’lara diyoruz….

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir