İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Daha Başarılı Olacağız…

Atılgan, “CHP açısından Hatay’ın her zaman büyük bir potansiyel var, Ama daha örgütlü bir çalışma yapılırsa çok daha iyi sonuçlar alınacağını düşünüyorum. önümüzdeki süreçte yerel seçimlerde kadınlar, gençler, tüm örgüt el ele verirsek hem yerelde başarılı olacağız”

H.Bozok

Yakın zamanda yapılacak kadın kolları genel kurultayı öncesi, örgütlerdeki eksikleri tespit ederek son düzenlemeleri yapmak üzere ilimizde bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Deniz Pınar Atılgan, CHP il binasında bir basın toplantısı düzenledi.
Atılgan, basın toplantısında, CHP’de uzun yıllardan beri yapılmayan kadın Kolları Kurultayını kısa sürede gerçekleştirerek hayata geçirebilmek için 14 MYK üyesi ile birlikte Türkiye’nin 81 ilini dolaşarak örgüt yapılanmalarındaki eksiklikleri tespit ederek, son düzenlemeleri yapıp kurultayı gerçekleştirmek için yola çıktıklarını söyledi.

Geçtiğimiz ay 28 ili dolaştıklarını kaydeden Atılgan, Hatay’dan sonra Kilis, Gaziantep, ve şanlıurfa’ya geçeceklerini, oradan da, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte 13 Mayıs Anneler Günü’nde, şırnak Uludere’de hayatını kaybeden çocukların annelerini ziyaret edeceklerini dile getirdi.

Eksikleri tamamladıktan sonra Haziranın 2’sinde başlayacak ve 17’sinde bitecek olan ilçe kongrelerine kadar tüm örgütlenmelerini tamamlamak istediklerini Kaydeden Atılgan, hemen ardından Kadın Kolları Kurultayı’nı da yapacağız.” Dedi.

Tüm üyeler Bu Ailenin Birer Parçasıdır

Gazetecilerden gelen bir soru üzerine, CHP’nin hiç bir döneminde eski ve yeni yönetim diye bir ayrım yapmadığını belirten Atılgan, CHP’ye üye olup kartını alan herkes bu büyük ailenin bir bireyidir. Bu koltuklar kimseye baki değildir. Biri gelir diğeri gelir yani eski yeni diye bir ayrım yapmıyoruz. Bu bayrak devir teslimidir.” şeklinde açıklamada bulundu.

El Ele Verirsek Daha Başarılı Olacağız

CHP açısından Hatay’ın her zaman büyük bir potansiyeli olduğunu ifade eden Atılgan, “Daha hoşgörülü ve daha demokrat bir yapı bulunmasından dolayı Hatay’da her zaman güzel bir potansiyel vardır. Ama daha örgütlü bir çalışma yapılırsa çok daha iyi sonuçlar alınacağını düşünüyorum. önümüzdeki süreçte yerel seçimlerde kadınlar gençler tüm örgüt el ele verirsek hem yerelde başarılı olacağız hem de genel seçimlerde daha çok oy alarak parlamentoya daha çok milletvekili gönderebileceğiz diye düşünüyorum.” Dedi. ”Tüm Kadınları CHP çatısı Altında Birleşmeye Bekliyorum”

AK Partide cinsiyet kotası olmadığını, CHP’de ise, her zaman, en az yüzde 25 kota uygulaması olduğunu ve yaptıkları çalışmalarla birlikte, Türkiye’nin bir çok ilinde kadın kotasının yüzde 40-50 dolaylarına çıktığının altını çizen Atılgan şöyle devam etti:

“CHP’ye üye olan tüm kadınlara sesleniyorum partiye üye olan tüm kadınlar partiye gelsin ve desteklerini versinler. Kendilerine verilen bu cinsiyet kotasını en iyi şekilde değerlendirsin. Kongrelerimize de tüm kadınların gelmesini istiyoruz. Aslında tüm kadınları CHP çatısı altında birleşmeye bekliyorum. ınanıyorum ki yerelde ve genelde CHP üyesi bu kadınlar Türkiye’de ses getirecek bir çok projeye imza atacaklardır. CHP’de kıyafet sorunumuz yok bizi hiç ilgilendirmiyor. Başörtülü başörtüsüz tüm kadınlarımız CHP’nin çatısı altında siyeset yapmaya bekliyoruz.”

“Anneler Gününü Kutluyorum”

Atılgan son olarak, Türk aile yapısının temel taşı olan, Misak-ı Milli sınırları içerisinde yaşayan; batıda-doğuda, kuzeyde-güneyde yaşayan tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir