İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dayanmak Çok Güç

Uludere ilçesinde askerleri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu şehit olan Uzman çavuş Selahattin Recep Güç’ün baba evinde yas var 
 
 
 
AA
 
 
 
şırnak’ın Uludere ilçesinde askerleri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu şehit olan Uzman çavuş Selahattin Recep Güç’ün Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki baba evinde yas var. 
 
 
 
Askerler tarafından ailesine haber verilmesinin ardından şehit Uzman çavuş Güç’ün baba evine Türk bayrakları asıldı. şehit haberini duyan Güç’ün yakınlarının gözyaşlarına hakim olamadıkları görüldü. 
 
 
 
Reyhanlı ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde oturan şehidin babası Yusuf Güç, güçlü olacağını ve dik duracağını söyledi. 
 
 
 
şehit Güç’ün 2 aylık evli olduğu ve ilk tayin yerinin şırnak olduğu öğrenildi. 
 
 
 
Cenazesi Reyhanlı’da Toprağa Verildi
 
 
 
şırnak Uludere’de askerleri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu şehit olan Uzman çavuş Selahattin Recep Güç, Adalet Bakanı Ergin’in de katıldığı cenaze töreniyle memleketi reyhanlıda toprağa verildi.
 
 
 
Diyarbakır’dan askeri uçakla Hatay Havaalanı’na getirilen Güç’ün cenazesi, buradan, Reyhanlı’daki baba evine götürüldü. 
 
 
 
Yakınlarından helallik alınmasının ardından şehit Güç’ün Türk bayrağına sarılı tabutu, çifte Minareli Mehmet Ekmen Camisi’ne getirildi. 
 
 
 
Buradaki törene katılan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, baba Yusuf Güç’e başsağlığı dileğinde bulundu. 
 
 
 
şehit Güç’ün 2 ay önce evlendiği eşi Melisa Güç törende “Doyamadım sana” diyerek gözyaşlarına boğuldu. 
 
 
 
şehidin annesi Jale Güç, tören alanındaki askerlerin yüzünü okşayarak, “Allah’ım sizi korusun, esirgesin. Siz de benim evladımsınız” diye ağladı. 
 
 
 
Kardeşi Mustafa Güç’ün iki yıl önce elektrik akımına kapılması sonucu hayatını kaybettiğini belirten şehidin ablası Fatma, “Selahattin’im de gitti. Ben buna nasıl dayanacağım” dedi. 
şehit Uzman çavuş Güç’ün cenazesi, ıl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu’nun öğle namazını müteakip kıldırdığı cenaze namazının ardından Bayır şehitliği’nde toprağa verildi. 
 
 
 
Törene, Güç’ün ailesi, yakınları ile Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler, Belediye Başkanı Hüseyin şanverdi, askeri ve sivil yetkililer ile vatandaşlar katıldı. 
 
 
 
Törene katılan Reyhanlılılar, cenazenin şehitliğe götürülüşü sırasında terör örgütü aleyhine sloganlar attı. 
 
 
 
önceki gün, Uludere’deaskerleri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu 9 asker ve 1 köy korucusu şehit olmuş, 4 asker de yaralanmıştı. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir