İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Değişiklik Yapmak Kaçınılmazdır

Samandağ Kaymakamı Süleyman özçakıcı; “ılçenin çehresi konumunda olan Favvar Mevkide değişiklik yapmak kaçınılmazdır. Esnafın sıkıntılarını çözmek için birlikte hareket etmek ve kaynak yaratmak gerekmektedir.
 
 
 
ılçede sanayi sitesine taşınmalı mı taşınmamalı mı tartışması bir kenara bırakılarak, sorunlar için çözüm üretmeliyiz.”
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Samandağ Kaymakamı Süleyman özçakıcı, ilçede Sanayi esnafının Favvar Mevki girişindeki işyerlerinden, Sanayi Sitesine taşınmalarını olumlu değerlendirildiğini belirterek, bundan sonraki süreçte, ‘taşınmalı mı, taşınmamalı mı?’ tartışması yerine eksiklik var ise nasıl giderileceği yönünde kafa yormak gerektiğini belirtti.
 
 
 
Samandağ Kaymakamı Süleyman özçakıcı, Sanayi esnafının yıllardır süre gelen bir sorununun ortadan kalktığını söyledi.
 
 
 
Yıllardır çözülemeyen bir sorunun artık çözüme kavuştuğunu ifade eden Kaymakam özçakıcı, “sanayi esnafının yıllardır çözülmesini beklediği bu sorun üzerine esnaf arasında farklı düşünen iki gurup var. Bu konu hakkında şunu söylemeliyim ki, bu ifadem her hangi bir gurubu desteklemek amaçlı değildir.
 
 
 
Burada hem esnafın, hem de vatandaşın bize yıllardır aktardığı ve çözülemeyen bir sıkıntı yavaş yavaş çözülüyor.
 
 
 
Daha önce ‘evimin altındaki sesten yatamıyorum’ diyen vatandaşta, ‘gece geç saatlere kadar çalışmam gerekiyor’ diyen tamirci ustası da, Favvar mevkideki görüntü kirliliği, çalışan esnafın can güvenliği tehlikesi ortadan kalkıyor. 
 
 
 
Bu aşamadan sonra hepimizin hem fikir olduğu ‘bu tablonun böyle kalmaması gerekiyor’ düşüncesine sadık kalarak, taşınmakta olan esnafın eksikliklerini gidermek için kurumlarımızın üzerine düşeni imkânlar ölçüsünde yapması gerekmektedir. 
 
 
 
ılçenin çehresi konumunda olan Favvar Mevkide değişiklik yapmak kaçınılmazdır. Esnafın sıkıntılarını çözmek için birlikte hareket etmek ve kaynak yaratmak gerekmektedir. ılçede sanayi sitesine taşınmalı mı taşınmamalı mı tartışması bir kenara bırakılarak, sorunlar için çözüm üretmeliyiz.”dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir