İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Denetimli Serbestlik Kurumu…

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, “Denetimli Serbestlik Hizmetlerinde çocuklar ve Mağdurlarla ılgili çalışmaların Geliştirilmesi” toplantısında, denetimli serbestlik kurumunun, Türk hukuk sisteminin vazgeçilmezleri arasına girdiğini söyledi.
 
Yıldırım, Narin Otel’de düzenlenen toplantıda, 2005 yılında kurulan Denetimli Serbestlik Kurumunun çok hızlı geliştiğini belirtti. Kurumun bu kadar çabuk gelişmesinin iki faktörü olduğunu ifade eden Yıldırım, şöyle devam etti: “Bu kurumun hızlı gelişmesindeki faktörlerden biri kurumun fedakâr ve özverili çalışanları, diğeri ise sistemde bu kuruma duyulan ihtiyaçtır. Denetimli serbestlik yasası ile ceza evinden çıkmış ve cezasını çekmiş olanların sorumluluğu, sadece Adalet Bakanlığı’nın ya da bizim değil, toplumun tümünün paylaşması gereken bir sorumluluktur. Toplum henüz bu kurumu çok iyi tanımıyor.
 
Kurumun kamuoyundaki tanınırlılığını arttırmak adına bu toplantıları düzenliyoruz. Herkesin bu kurumu tanımasında fayda vardır.” AB Yerleşik Eşleştirme Danışmanı Mary Anne McFarlane ise ülkemizde Denetimli Serbestlik Kurumu’nun 2005 yılından bu güne kadar çok iyi ilerleme kat ettiğini belirtti ve Denetimli Serbestlik Bürosunun bu işi tek başına yapamayacağını ve diğer kurumların yardımına ihtiyacı olduğunu söyledi. Toplantıya HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz, ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç, Hatay Barosu Başkanı Sinan Akgöl, SHçEK ıl Müdürü Mevlüt Aydın ve birçok kurum temsilcisi katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.