İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Desteğinize ıhtiyacımız Var…

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ”Sivil toplum örgütlerinin ellerindeki hazır projelere hem zaman hem maddi açıdan ihtiyacımız var” dedi.
 
Savaş, çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (çYDD) Antakya şube Başkanı Nabi ınal ve yöneticilerini kabul ederek, sivil toplum örgütleriyle ortak proje üretmeye hazır olduklarını söyledi. Sivil toplum örgütlerinin desteklerine ihtiyaç duyduklarını da belirten Savaş, şöyle konuştu:
 
”Sivil toplum örgütlerinin ellerindeki hazır projelere hem zaman hem maddi açıdan ihtiyacımız var. 5 yılı bu kuruluşlar ile sorunsuz ve başarılı bir şekilde geçirmek istiyoruz. çYDD ile Mustafa Kemal üniversitesi’nde (MKü) görev yaptığım sırada da ortak projelerde uyumlu bir şekilde çalıştık.”
 
Savaş, ayrıca, Antakya’yı tüm gün gezerek şehirdeki aksaklıkları kendilerine bildirecek bir kişiyi görevlendirdiklerini de belirterek, ”Görevlendirdiğimiz kişi, kentin neresinde sorun varsa bize telsizle anında haber veriyor. Amacımız kentimize daha hızlı hizmet sunmaktır. ışe başladığım günden beri 13 mahallede 3500 metrelik bir alanın asfaltını bitirdik” diye konuştu.
 
ıNAL: DAHA öNCE DE BELEDıYE BAşKANLARINA öNERıLERDE BULUNDUK
 
ınal da bundan önceki üç belediye başkanına da şehrin sorunlarını yerinde görmeleri konusunda önerilerde bulunduklarını belirterek, ”Görev yapan belediye başkanlarına makamında oturmayarak halkın arasında gezmelerini ve sorunları yerinde görmelerini iletmiştik. Ama hiçbiri bunu uygulamadı. Size de aynı önerilerde bulunuyor ve güvendiğiniz kişilerde oluşan bir ekip kurarak, yaptırdığınız çalışmaların yapılıp yapılmadığını kontrol ediniz” dedi.
 
KIZ YURDU ıçıN ARSA SIKINTISI çEKıYORUZ
 
Yaptırmak istedikleri ”Ortaöğretim Kız Yurdu” için Savaş’tan arsa talebinde bulunan ınal, şunları kaydetti: ”Bizim çYDD olarak en büyük sıkıntımız kırsal kesimde okuttuğumuz kızlarımıza barınacakları bir yer bulamayışımız. Kırsal kesimlerde kızlarını okutmaları için aileleri ikna ediyoruz ama barınma sorunu olduğu için çocuklarını okuldan alarak evlendiriyorlar. Okuttuğumuz bazı kızlarımız küçük yaşta evlendirildi ve çocuk sahibi oldular. Yaptırmak istediğimiz Ortaöğretim Kız Yurdu için belediye olarak bize arsa verirseniz, geri kalanını hayırseverler ve kendi çabalarımızla hallederiz. Valimiz Abdulkadir Sarı döneminde bize bu konuda söz verilmişti, ancak bazı sebeplerden dolayı bu yerine getirilemedi.” ınal, ziyaretin anısına çYDD’den burs alan öğrencilerin hazırlamış olduğu kitabı hediye etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir