İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Devir Teslim ıçin Gelmişler…

çalışkan, “milyar dolarlık bir yatırımın temel atma töreni ya da açılış için geldiklerini düşündük, meğerse sadece özelleşen ıskenderun Limanı’nın devir teslimine gelmişler.

 

 

”Haber MerkeziSaadet Partisi, ıl Divan toplantısını Habib-i Neccar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiDivan toplantısında konuşan Saadet Partisi Hatay ıl Başkanı Necmettin çalışkan,  Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Maliye Bakanı Mehmet şimşek ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın geçtiğimiz günlerde ıskenderun’a yaptığı ziyareti eleştirdi.

 

 

Yapılan özelleştirmelere değinen çalışkan, “üç bakanımız, Limak tarafından 36 yıl süre ile işletme hakkı devralınan ıskenderun Limanı devir telsimi için ıskenderun’a gelmiştir.

 

 

ılk başta herhalde milyar dolarlık bir yatırımın temel atma töreni ya da açılış için geldiğini zannetmiştik. Meğerse sadece özelleşen ıskenderun Limanı’nın devir teslimine gelmişler. Bakanlarımız cenaze merasimi gibi devir telsim törenine değil; yatırımlara, açılışlara gelmesini arzu ediyoruz.” dedi.

 

 

GıK üyesi Sezai ıncesu da tarihin Erbakan Hoca’yı haklı çıkardığına dikkat çekerek “28 şubat’la hesaplaşma; tekrar denk bütçe, havuz sistemini ve D-8’i harekete geçirmekle sağlanabilir” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir