İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Devlet-Halk Bütünleşmeli

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Dörtyol ılçe Kaymakamlığı ve ılçe Belediyesi ile Erzin ılçe Kaymakamlığı ve ılçe Belediyesini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
 
 
Vali Lekesiz, Dörtyol’da Kaymakam H. Hasan özyiğit, Belediye Başkanı Fadıl Keskin, ılçe Emniyet Müdürü, ılçe Jandarma Komutanı ile kurum ve kuruluş müdürleri tarafından karşılandı.Vali Lekesiz, Dörtyol’un Hatay’ın en büyük ilçelerinden birisi olduğunu ve güçlü bir potansiyeli bünyesinde barındırdığını ifade ederek, Türkiye’deki 500 büyük firma içerisinde ilimizdeki 14 firmanın da yer aldığını, bu 14 firmadan 10’unun ise Dörtyol ılçemizde bulunduğunu söyledi.Söz konusu firmaların, ülkemize ve kentimize sağladığı istihdam ve ürettiği katma değer ile büyük bir güç olduğunu vurgulayan Lekesiz, “Bunların gücü hepimizin gücüdür. Dörtyol ilçemizde böyle büyük firmalarımız var. çok müşiş bir zenginliğimiz var. Bu anlamda bu ilçenin idarecisi olmak da önemlidir. Dolayısıyla ilçe Kaymakamımıza hayırlı olsun dileğinde bulunurken, varsa sorun ve talepleri de dinleyelim diye bugün bir aradayız.” şeklinde konuştu.
 
 
DEVLET-HALK BüTüNLEşMESıNıN öNEMı
Vali Lekesiz, Bayramların Devlet-Millet bütünleşmesi için en güzel fırsatlar olduğunu ifade ederek, bayram kutlamalarına halkın katılımının yoğun olması için kamu görevlilerince gereken bütün kolaylığın sağlanmasının önemine dikkat çekti.
 
Bayramların genel olarak resmi kurumlarda ve çoğunlukla protokolün katılımıyla kutlandığını hatırlatan Vali Lekesiz, “Bayramlar herkesin rahatlıkla gelebileceği açık alanlarda kutlanırsa, halkımızla bütünleşme fırsatımız da olur.” diye konuştu.Kaymakam H. Hasan özyiğit ise, Vali Lekesiz’in yoğun programları arasında kendilerine ‘hoşgeldiniz’ ziyaretinden bulunmasından dolayı memnuniyetini dile getirerek teşekkür etti.
 
 
Vali Lekesiz, Kaymakamlıktaki ziyaretinin ardından Dörtyol Belediyesi’ni ziyaret ederek, Belediye Başkanı Fadıl Keskin’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.Buradan Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası’na geçen Vali Lekesiz, Oda Başkanı Cemal Talay ve Yönetim Kurulu üyeleri ile görüşmesinin ardından Erzin ilçesine hareket etti.Erzin Kaymakamlığı’na gelen Vali Lekesiz burada Kaymakam ıskender Yönden, Belediye Başkanı Kasım şimşek,  ılçe Jandarma Komutanı ve ılçe Emniyet Müdürü ile diğer protokol üyeleri tarafından karşılandı.
 
 
Kaymakam ıskender Yönden’e yeni görevinin hayırlı olması dileğinde bulunan Vali Lekesiz, bir süre sohbet etti.
Narenciye üretimi kapasitesinde önemli bir paya sahip olan ilçede 6-7-8 Ocak 2011 tarihinde narenciye festivali düzenleneceği bilgisini alan Vali Lekesiz, bunun hem üretimin artması hem de ilçenin tanıtımı açısından önemli olduğunu ifade etti.
 
Daha sonra Erzin Belediye Başkanı Kasım şimşek’i ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Lekesiz, burada yaptığı konuşmada, Erzin’in ilimizin en temiz ilçelerinden biri olduğunu vurgulayarak, “Her tarafın pırıl pırıl, tertemiz olması insana huzur veriyor, mutluluk telkin ediyor. Başta Belediyemiz olmak üzere tüm halkımıza, bu ortamın temin ve tesis edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
 
 
Daha sonra beraberindekilerle birlikte Erzin Ernar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne geçen Vali Lekesiz,  narenciye paketleme tesisinde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında ilgililerden bilgi aldı. Burada çalışanlarla sohbet eden Vali Lekesiz, işçilerle toplu fotoğraf çektirdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir