İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Devlet; vatandaşla bayramlaştı…

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, bayramların bayram gibi yaşanabilmesi için vatandaşlarla birlikte kutlanması gerektiğini söyledi. Ergin, Antakya Belediye Parkı’nda düzenlenen törende, vatandaşların Ramazan Bayramı’ nı kutladı.

Valilik tarafından organize edilen vatandaşlarla bayramlaşma töreninin çok güzel olduğunu ifade eden Ergin, ”Devlet erkanı, vatandaş ve bürokratlar bu etkinlikle kucaklaşıyor. Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’ e başlattığı bu uygulama nedeniyle teşekkür ediyoruz.” dedi… Bakan Ergin; “Bayramların bayram gibi yaşanabilmesi için vatandaşlarla birlikte kutlanması gerekiyor” diye konuştu. Türkiye ile Suriye arasında vize uygulamasının kaldırılmasına da değinen Ergin, çalışmanın, kardeşlik ve dostluk bağlarını daha da pekiştireceğini kaydetti.

Vize nedeniyle, kardeş ve akraba olan iki toplumun yıllardır büyük sıkıntı çektiğini vurgulayan Ergin, uygulama ile bu sorunun ortadan kalktığını bir kez daha müjdeledi.
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz de vatandaşlarla bayramlaşma geleneğinin sürdürmeyi planladıklarına vurgu yaparak; yoğun katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Vatandaşlarla bayramlaşıldıktan sonra; etli pilav, tatlı ve ayran ikramı yapıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.