İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Devletin gecekondusuna yıkım kararı…

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Hatay ıl Temsilcisi Metin Yılmaz, bugüne kadar vatandaşların gecekondusuyla mücadele eden yetkililerin, bu kez bizzat kendisinin gecekondu yaptığını ileri sürdü.
 
Hatay Valiliğinin araçları için sit alanı üzerinde bulunan ıl Sağlık Müdürlüğünün bahçesine yaptırılan prefabrik garaja, Antakya Belediyesinin ve ıl Sağlık Müdürlüğü’nün göz yumduğunu iddia eden Yılmaz, açıklamasına şöyle devam etti:
 
“Sit alanına gecekondu yaptıran kurum ilin en tepedeki kurumu olunca hiç kimse buna karşı tepki gösteremedi. BASK olarak biz ilk günden beri buna karşı çıkarak, sit alanı içine kurulan bu gecekonduların yıkılmasını istedik. Sesimizi Mimarlar Odasına duyurmaya çalıştık ama ya duymadılar, ya da duymak istemediler.
 
Belediye’ye şikâyet ettik, ıl Sağlık Müdürlüğüne dert yandık ama olmadı. Valiliğe bir dilekçe yazdık, ona da aldırış eden olmadı. Bunun üzerine konuyu Anıtlar Yüksek Kuruluna taşıdık. Yıldırıcı politikalarla karşılaşmış olmamıza rağmen, vatandaşın gecekondusunu yıkan devlet, kendi kurduğu gecekonduyu da yıkma kararıyla karşılaştı.
 
şimdi devletin sit alanına kurduğu gecekonduyu yıkmasını bekliyoruz.” “Vatandaş yapınca olmaz, devlet yapınca olur” mantığının geride kaldığını öne süren Yılmaz, devletin yaptığı gecekondudan vatandaşın cesaret alarak birçok olumsuz iş yapabileceğini ve devletin yaptığı gecekonduya verilen bu yıkım kararının, vatandaşın yaptığı gecekondular içinde emsal teşkil edebileceğini söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir