İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Doğru ve Güzel Türkçe…

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ile ZıREM’ in ortaklaşa düzenledikleri “Doğru ve Güzel Türkçe için diksiyon” adlı seminer başladı.
ATSO salonunda başlayan ve 10 oturumla 30 saat sürecek seminerin açılışında kısa bir konuşma yapan ATSO Başkanı Hikmet çinçin, eğitim çalışmalarına önem verdiklerini belirterek, “Eğitim ve bilgi açığımız var. Bunu bu tür sosyal etkinlikler düzenleyerek gidermeliyiz. Bu eğitim sonucunda doğru, güzel ve etkili konuşmayı öğrenecek ve bunu önemseyeceğiz. Etkin iletişim için herkese fırsat yaratmaya çalışıyoruz” dedi.
ERDURAN: DıL ıLETışıMDE EN BüYüK ARAçTIR
Emekli üniversite öğretim görevlisi Tülin Erduran, Türkçe’nin önemine dikkati çekti ve dili iyi kullanmak gerektiğini söyledi. “Nerede bir insan varsa orada dil var” diyen Erduran, “Dil milletlerin kültürlerini yaşatmaları ve sonraki nesillere aktarmaları için gerekli en büyük araçtır. Toplumların gelişmelerinin, medeni yapılarının, nezaketlerinin, estetik ve sanatsal bakışlarının temelinde dil zenginliği vardır. Bu nedenle Türkçe doğru ve anlaşılır konuşulmalı” diye konuştu. Herkese fırsat yaratmaya çalışıyoruz”.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir